Negatyw (CD)

Negatyw
  • 26-01-2018
  • Sonic
  • PTW
  • 1
Zespół PTW, znany wcześniej jako Pull The Wire, działa na polskiej scenie niezależnej od ponad 10 lat. Chłopaki poruszają się w stylistyce punk rocka, łącząc kalifornijskie brzmienia z energią i niebanalnymi tekstami charakterystycznymi dla polskich załóg z lat 80’ i 90’ ubiegłego stulecia.

Zespół stał się rozpoznawalny dla słuchaczy w całym kraju po wypuszczeniu klipu do utworu “Kapslami w niebo”, który momentalnie podbił Internet i stał się nieoficjalnym hymnem akcji Piwo pod chmurką. Debiutancki album “W Polsce jest ogień!” z 2014 roku stał się przepustką na Eliminacje do Przystanku Woodstock, gdzie zespołowi udało się przebić przez ponad 700 zgłoszonych kapel i zagrać na Dużej Scenie festiwalu. Woodstockowa publiczność doceniła występ chłopaków z Żyrardowa i zaledwie kilka głosów przewagi zespołu Decapitated zadecydowała, że nagroda za najlepszy występ polskiego zespołu nie trafiła w ręce PTW. Mimo wszystko organizatorzy Przystanku Woodstock postanowili zaprosić zespół jako gwiazdę na scenę Pokojowej Wioski Kryszny, gdzie swoim koncertem zakończyli ostatni dzień festiwalu. Siłą PTW są przede wszystkim ich występy na żywo, często pojawiają się na Juwenaliach w największych miastach w Polsce, a także na popularnych cyklicznych imprezach rockowych, takich jak Czad Festiwal.

Prężnie działają również w klubach, grając samodzielne koncerty lub dzieląc scenę z czołowymi zespołami polskiego undergroundu, między innymi z Kabanosem czy Acid Drinkers. Wkrótce ukaże się druga płyta zespołu, zatytułowana “Negatyw”. Ten materiał to kwintesencja charakteru zespołu, czyli totalne rozdwojenie jaźni, czerń i biel, numery o charakterze poważnym i agresywnym przenikają się z kawałkami przepełnionymi humorem i wesołymi, chwytliwymi melodiami.

Skład zespołu:
Pyza - wokal
Marszal - gitara
Koziar - gitara
Micro - bas
Marek - perkusja


Lista utworów:
1. Negatyw
2. Życie w trasie
3. Korporacyjna gra
4. Dziewczyny z klubu Go-Go
5. Analogowy gość w cyfrowym świecie
6. Kłamstwa
7. Groupies
8. Nagła śmierć
9. Londyn
10. Wolny człowiek
11. Czas na lepszy czas
12. Janusze i Abdule

  • 26-01-2018
  • Sonic
  • PTW
  • 1

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Negatyw" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.