NAWIASEM MOWIĄC (CD)

NAWIASEM MOWIĄC

NAWIASEM MOWIĄC (CD)

ŁONA I WEBBER

Oferta specjalna -13%

ŁONA I WEBBER

 • Ich ostatni album studyjny ukazał się w 2011 roku i okazał się dużym sukcesem, do dzisiaj jest to płyta zaliczana do niewielkiej grupy najlepszych polskich płyt hip-hopowych. 

   

  Łona i Webber chętnie testują cierpliwość fanów, wydając płyty w kilkuletnich odstępach. Kolejnymi premierami Szczecinianie udowadniali, że na dobre rzeczy warto poczekać. Nie inaczej jest w przypadku krążka Nawiasem mówiąc, który ukaże się 15 kwietnia – cztery i pół roku po poprzednim studyjnym albumie duetu. Nowy album Łony i Webbera to czternaście premierowych utworów, stanowiących dowód na to, że nie zmienia się zwycięskiego składu. Chemia, którą wypracowali przez lata wspólnego nagrywania i koncertowania, wciąż działa bez zarzutu i daleka jest od rutyny.  Łona nigdy nie należał do raperów wybierających oczywiste rozwiązania.

   

  Na Nawiasem mówiąc ponownie przekracza granice gatunkowej konwencji – opowiada inne historie, wyciąga inne wnioski, mówi innym językiem, choć tradycyjnie nie brak w tym ironii i dowcipu. Widać w tej płycie mocny pokoleniowy rys, co nie zmienia faktu, że ten trzydziestoparolatek dotyka tak naprawdę spraw uniwersalnych.

   

  Z polszczyzny czyni potężnego sprzymierzeńca – tekstowa warstwa płyty to pokaz językowej biegłości i rapowego sznytu. Na najnowszym wydawnictwie szczeciński producent śmielej dzieli się owocami muzycznych poszukiwań. Z jednej strony zaskakuje bogactwem pomysłów i świeżością brzmienia, z drugiej zaś brak tu przypadkowych elementów i niepotrzebnego przepychu - każdy z dźwięków pełni istotną rolę. Webber może odpływać naprawdę daleko w trakcie swoich eksploracji, ale w pewien sposób zawsze pozostaje na wskroś hip-hopowy. Premierę Nawiasem mówiąc zapowiedziano na 15 kwietnia.

   

  Album ukaże się nakładem założonej przez Łonę i Webbera wytwórni Dobrzewiesz.

 • Gdyby
  Błąd
  Nie pogadasz
  Znowu nic
  Woodstock ’89
  Nie mam pojęcia
  Nawiasem mówiąc
  Zrozumiem, człowieku
  Doklej plakat
  What i owe?
  Fśśśt
  Sprawy wewnętrzne
  Co tak wyje?
  Hałas!

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"NAWIASEM MOWIĄC" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.