Eat The Elephant (CD)

Eat The Elephant

Jeżeli muzycy z supergrupy A Perfect Circle wydają pierwszy album od czternastu lat, to wiedz, że coś się dzieje!

Ich najnowszy, wydany w 2018 roku krążek zatytułowany „Eat the Elephant”, to swoisty protest, który muzycy wzniecili po wybraniu Donalda Trumpa na prezydenta Stanów Zjednoczonych. Członkowie grupy bardzo mocno sprzeciwiają się prowadzonej przez niego polityce, czemu otwarcie dają upust na swoim najnowszym krążku. Tematyka czwartego albumu A Perfect Circle oscyluje głównie wokół problemów społecznych, religijnych i politycznych. Jak przyznaje sam Maynard James Keenan, będący wokalistą i autorem tekstów, celem grupy jest nie tylko zaprezentowanie problemów, które trawią społeczeństwo. Najważniejsze jest spojrzenie na samego siebie i dostrzeżenie, jaką rolę pełni się w tym systemie. Autor przyznaje, że „Eat the Elaphant” ma nakłaniać do zwiększenia stanu samoświadomości słuchaczy i przyjęcia części odpowiedzialności za obecny stan rzeczy, zamiast bezmyślnego zrzucania jej na innych, którzy oczywiście również są odpowiedzialni.

„Eat the Elephant” to niesamowita podróż po dźwiękach progresywnego rocka i prawdopodobnie jeden z najważniejszych albumów roku 2018. Pozytywne przyjęcie ze strony krytyków jest zwiastunem powrotu jednej z najoryginalniejszych oraz najbardziej wpływowych grup rockowych ostatnich lat. Na płycie znajdziesz dwanaście zróżnicowanych tematycznie i stylistycznie utworów, które łącznie składają się na prawię godzinę doskonałej muzyki. Bez wątpienia zakochasz się w inteligentnych tekstach i łagodnym głosie Maynarda Jamesa Keenana oraz niesamowitej muzyce reszty zespołu. A Perfect Circle swoim czwartym studyjnym albumem przypominają, że rock ciągle żyje i ma się dobrze!

A Perfect Circle to amerykańska rockowa supergrupa składająca się z muzyków, którzy sławę zdobyli solowo bądź w swoich macierzystych zespołach. W skład APC wchodzą: wokalista Maynard James Keenan („Tool”), gitarzyści Billy Howerdel („Ashes Divide”) i James Yoshinobu Iha („Smashing Pumpkins”), basista Matt McJunkins („Eagles of Death Metal”) i perkusista Jeff Friedl („The Beta Machine”). Jak dotąd grupa wyprodukowała cztery albumy studyjne „Mer de Noms”, „Thirteenth Step”, „Emotive” oraz najnowszy „Eat the Elephant”. Przez wielu A Perfect Circle uważny jest za zespół mający gigantyczny wpływ na rozwój modern rocka.

 

1. Eat The Elephant 
2. Disillusioned 
3. The Contrarian 
4. The Doomed 
5. So Long, And Thanks For All The Fish 
6. TalkTalk 
7. By And Down The River 
8. Delicious 
9. DLB 
10. Hourglass 
11. Feathers 

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Eat The Elephant " wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.