"Slyszalem, ze oddali 20 strzalów. Nafaszerowali go olowiem. Spalili jego cialo, a popioly rozrzucili po Medellin. Mówia, ze powstal z popiolów, poszedl do domów tych, którzy do niego strzelali i zabil ich we snie"

Pierwszy raz w historii przemyt narkotyków jest tak opłacalny. Organizacje przestępcze zarabiają miliardy dolarów. Pieniądze dają im władzę, Władza - niespotykaną dotąd kontrolę. Kontrolę, która ogranicza i nie dopuszcza nikogo z zewnątrz. To właśnie wydarzyło się w Kolumbii - El Patron trzymał w szachu cały kraj. Na szczęście pojawiły się Frakcje, które połączyły swe siły w jednym celu: oddać El Patron w ręcę sprawiedliwości.
Rozgrywka w Narcos podzielona jest na Sezony. W każdym z nich El Patron, ze starannie wybranej Kryjówki, będzie zręcznie operował na mapie w celu realizacji jednego ze sposobów osiągnięcia zwycięstwa. Może on wspiąć się na szczyt popularności w walce o prezydenturę albo zrealizować swoje ukryte cele i tym samym stworzyć potęgę, której nikt nie zagrozi. W tym samym czasie pozostali gracze kontrolujący 4 Frakcje mają tylko jeden cel: gromadząc wszelkie wskazówki dotyczące El Patron, mają go wytropić i aresztować!

W trakcie każdego Sezonu, swoje tury rozgrywają na przemian: El Patron, następnie swoją turę rozgrywa wybrana Frakcja, później następuje kolejna tura El Patron, a po niej tura kolejnej Frakcji i tak aż do momentu, kiedy wszystkie 4 Frakcje zostaną raz aktywowane.

Podczas swojej tury El Patron umieszcza na planszy Sicario, którzy na różne sposoby pomagają nadzorować rozkręcać narkotykowy biznes. Podczas tury Frakcji, aktywuje ona swoje 2 figurki Tropiących wykonując nimi takie akcje jak: przeszukanie, walka z Sicario, stawianie Blokad, niszczenie Laboratoriów i oczywiście próba schwytania El Patron!

Na koniec rozgrywki El Patron albo wreszcie znajdzie się za kratami, albo z wielką satysfakcją będzie spoglądał na swoje imperium.


15499
Pełna nazwa: Narcos
Autorzy: Fel Barros, Renato Silva Sasdelli
Liczba graczy:2-5
Czas gry: 75-100 min.
Wiek: 18+
Zasady gry: PL PDF