Nanga Dream (Okładka twarda)

Nanga Dream

Nanga Dream (Okładka twarda)

„Nanga Dream” to długo wyczekiwana na polskim rynku książka. Autor publikacji, Mariusz Sepioło, powraca w niej do sprawy, którą na przełomie stycznia i lutego 2018 roku żyła cała Polska – siódmej i ostatniej próby zdobycia Nanga Parbat przez Tomka Mackiewicza. „Nanga Dream” to porywająca biografia, a zarazem poruszająca opowieść o wielkim marzeniu, o niezłomności charakteru i pasji silniejszej niż strach przed śmiercią.

Tomasz Mackiewicz był niezwykle barwną postacią. Nade wszystko cenił wolność, dlatego nikogo nie powinno dziwić, że bywał nazywany outsiderem i hipisem. Słynny polski himalaista długo poszukiwał własnego „ja”, często błądząc na życiowych ścieżkach: najpierw były blokowiska, następnie muzyka i używki. Prawdziwe szczęście odnalazł w podróżach i wspinaczce. Choć nie miał za sobą grona sponsorów ani wsparcia środowiska wysokogórskiego, nie wahał się walczyć o swoje największe marzenie, którym była położona w Pakistanie „Naga Góra”.

Nanga Dream – tak Tomasz Mackiewicz nazwał swój projekt zdobycia w okresie zimowym jednego z najbardziej śmiercionośnych ośmiotysięczników. Tego niewiarygodnie trudnego zadania podejmował się aż siedem razy. W styczniu 2018 roku odbył ostatnią próbę. Góra, którą himalaista tak ukochał, odebrała mu wówczas życie, choć na ratunek Polakowi i jego francuskiej towarzyszce ruszyła doświadczona ekipa wspinaczy. Cała Polska na tę jedną chwilę wstrzymała oddech, do samego końca nie tracąc nadziei, że „Czapkins” bezpiecznie powróci do kraju i niebawem ponownie zaatakuje Nangę.

„Nanga Dream” to książka, która przybliża czytelnikom niezwykle bogaty życiorys Tomasza Mackiewicza. To jednak nie tylko opowieść o jego podróżach oraz pasji do gór. To przede wszystkim zapisy szczerych rozmów z najbliższymi wspinaczowi osobami – członkami rodziny oraz przyjaciółmi. Po raz pierwszy czytelnicy mają szansę poznać bieg dramatycznych wydarzeń z przełomu stycznia i lutego 2018 roku z właśnie ich perspektywy.

Autorem książki jest Mariusz Sepioło, reporter, który ma już w swoim wydawniczym dorobku bestseller „Himalaistki”.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Nanga Dream" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.