Najlepszy (Okładka miękka)

Najlepszy

Najlepszy (Okładka miękka)

Oferta specjalna -38%
Kup na prezent
Historia Jerzego Górskiego przypomina opowieść filmową stworzoną przez wprawionych scenarzystów i reżyserów, choć tak naprawdę napisało ją samo życie.

Amerykańskie zawody Double Ironman Triathlon to marzenie niemal każdego sportowca. Do morderczych rozgrywek, obejmujących blisko osiem kilometrów pływania, trzysta sześćdziesiąt kilometrów jazdy rowerem i prawie osiemdziesiąt pięć kilometrów biegu, stają najbardziej wytrwali, lecz wygrać je może tylko najlepszy z najlepszych.

„Najlepszy. Gdy słabość staje się siłą” to fascynująca biografia osoby, która przebyła drogę z dna na sam szczyt, która musiała pokonać nie tylko własne słabości, lecz również destrukcyjną siłę nałogu. Jerzy Górski już w bardzo młodym wieku uzależnił się od narkotyków, papierosów i alkoholu, którym pozwolił niszczyć swoje ciało i umysł przez kolejne czternaście lat. W słabym stanie fizycznym i psychicznym kilkukrotnie trafiał do więzienia. Przełomem w jego życiu był rok 1984, który spędził w ośrodku Monar. Pod okiem m.in. maratończyka Antoniego Niemczaka, Jerzy Górski przez sześć lat odbywał bardzo intensywne treningi, które mimo niechlubnej przeszłości i zniszczonego używkami organizmu pozwoliły mu rozwinąć imponującą karierę sportową.

Na początku lat 90. były narkoman wziął udział w zorganizowanym w Kalifornii biegu Western States Endurance Run. Z czasem ponad dwudziestu ośmiu godzin Jerzy Górski zajął wówczas sto czterdziestą drugą pozycję w rankingu. Wkrótce potem jednak wystartował w Double Iron Triathlon w Huntsville, w Alabamie, gdzie po blisko dwudziestopięciogodzinnej rywalizacji zajął pierwsze miejsce. Tym samym sportowiec udowodnił, że niemożliwe nie istnieje, a prawdziwa siła pochodzi z pokonywania swoich słabości. Po zawodach „podwójnego Ironmana” Jerzy Górski brał również udział w Maratonie Nowojorskim, a następnie także Ultraman World Championship, gdzie dawał popisy swojej doskonałej formy i pokazywał wszystkim sceptykom, że jego sukcesy to nie łut szczęścia, lecz efekt ciężkiej pracy, siły woli i licznych wyrzeczeń.

Dziś Jerzy Górski jest legendą polskiego triathlonu. Mimo wieku nie porzucił sportu, który dał mu siłę, wiarę i odwagę, by zawalczyć o własne szczęście i wyrwać się ze szpon nałogów. Aktualnie sportowiec pełni funkcję prezesa Centrum Sportowego „Głogowski Triathlon” oraz jest członkiem Polskiego Związku Triathlonu. Sam organizuje również wiele zawodów thriatlonowych oraz maratonów.

Jerzy Górski to dziś dla wielu symbol walki, ale także zwycięstwa. Sportowiec jest nadzieją dla tych, którzy już dawno utracili wiarę w przezwyciężenie trudów i swoich słabości oraz zaprzestali walczyć o lepsze jutro. Jego przykład pokazuje, że marzenia może spełnić każdy, nawet jeśli na początku wydaje się to zupełnie nieprawdopodobne.

„Najlepszy. Gdy słabość staje się siłą” to autoryzowana biografia Jerzego Górskiego, która stała się inspiracją dla milionów osób – uzależnionych, chorych, pogrążonych w depresji, pozbawionych nadziei. Nic dziwnego zatem, że tą pasjonującą historią zainteresowali się także producenci filmowi. W listopadzie 2017 roku do polskich kin trafił film o tym samym tytule, który spotkał się z bardzo wysokimi ocenami widzów. Przeniesieniem historii Jerzego Górskiego na ekrany zajęła się doświadczona ekipa i gwiazdorska obsada – reżyserem produkcji został znany z realizacji „Bogów” Łukasz Palkowski, a w główne role wcielili się m.in. znakomici Jakub Gierszał, Kamila Kamińska, Tomasz Kot, Adam Woronowicz, Magdalena Cielecka oraz Artur Żmijewski.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Najlepszy" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.