Najlepsze opowiadania t.2 (Okładka miękka)

Najlepsze opowiadania t.2

Najlepsze opowiadania t.2 (Okładka miękka)

Oferta specjalna -30%
4.00 / 1 głosów

Kup na prezent
H.P. Lovecraft, pionier w dziedzinie literackiej makabry, jest jednym z najwybitniejszych pisarzy grozy w historii. W drugim tomie najlepszych opowiadań opatrzonych komentarzami badacze twórczości i życia Lovecrafta, S.T. Joshi oraz Peter Cannon, dają nam kolejną szansę na wgląd w umysł geniusza. Obszerne noty zdzierają zasłonę dzielącą prawdziwe wydarzenia z życia pisarza - jak śmierć ojca - od niesamowitej fabuły jego opowieści. Domostwa, uniwersytety, laboratoria i przegniłe cmentarze Nowej Anglii to miejsca, gdzie postacie Lovecrafta często zmagają się z nadprzyrodzonymi zjawiskami lub odprawiają zakazane procedery... Bogato ilustrowana i starannie przygotowana, ta nadzwyczajna praca odkrywa przed czytelnikiem nowe poziomy znaczeń przerażających opowieści i pozwala przeżyć jeszcze mocniej magię słowa, która przekształca życie w sztukę.
 • 16 lutego 2015 Anastazja93,

  Oryginalny mroczny klimat

  Opowiadania Lovecrafta mają to coś, co sprawia, że do dziś wielu pisarzy i filmowców się nią inspiruje. Niezwykły klimat, przerażające monstra i przem... czytaj >
  Opowiadania Lovecrafta mają to coś, co sprawia, że do dziś wielu pisarzy i filmowców się nią inspiruje. Niezwykły klimat, przerażające monstra i przemyślane uniwersum powinny spodobać się każdemu miłośnikowi powieści grozy.

4.00

Na podstawie 1 ocen
 • 5
 • 4
 • 3
 • 2
 • 1