Nagi Umysł (Okładka miękka)

Nagi Umysł

Nagi Umysł (Okładka miękka)

Chcesz kupić ten produkt, bo:

  • odkryjesz schematy rządzące ludzkim umysłem...
  • ...i nauczysz się im opierać
  • to doskonała rozprawa nad rozumowaniem i manipulacją człowieka, z atawistycznym tłem

Kup na prezent

Dlaczego musimy być groźni i źli? Czy istnieje dobra agresja? Czy tylko w stadzie możemy być bezpieczni i szczęśliwi? Po co są nam potrzebne różnice płci? Czy miłość nam wszystko wypaczy? Dlaczego monogamia to bujda a wiara jest nam niezbędna do przetrwania? W jaki sposób my, ludzie, znikniemy z powierzchni ziemi?

 

Profesor Bogusław Pawłowski, który tropi biologiczne źródła naszych zachowań w rozmowie z Tomaszem Ulanowskim oprowadzają nas po fascynującym labiryncie ludzkiej natury. Bez cenzury i bez złudzeń pokazują niewidzialne nici, które łączą przemoc i seks, władzę i prokreację, kulturę i walkę o przetrwanie. Po przeczytaniu tej instrukcji obsługi przestaniecie wierzyć w skuteczność uniwersalnych kluczy, którymi ideolodzy, politycy i duchowni próbują majstrować w mechanizmach naszego życia i myślenia. A przy okazji uodpornicie się na ich triki.


„Jest tylko kilka spraw, o które tak naprawdę warto walczyć - jedzenie, bezpieczne schronienie, terytorium, a w przypadku mężczyzn także kobiety, czyli w ostateczności przekazanie swoich genów. Pod tym względem tak zwane dobre wychowanie to kompletna utopia.” - Prof. Bogusław Pawłowski

[...] "Nagi umysł" profesora Bogusława Pawłowskiego i Tomasza Ulanowskiego czyta się jak niezwykłą opowieść o jakimś obcym, agresywnym gatunku. Ale wiecznie zakochani zabójcy z tej książki to my!

Adam Wajrak

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Nagi Umysł" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.