Na krańce świata (Okładka twarda)

Na krańce świata

Na krańce świata (Okładka twarda)

Oferta specjalna -25%
Kup na prezent
 • polska
 • Norman Davies
 • Twarda
 • 22-11-2017
 • 640
 • Znak
Norman Davies zaprasza na wyjątkową wyprawę – zapierającą dech w piersiach ekspedycję na koniec świata oraz podróż w czasie!

Zdziwisz się, jak będzie wyglądać podróż dookoła świata w towarzystwie Normana Daviesa – zajrzysz w miejsca, których odwiedzenie nie przeszło Ci nigdy przez myśl, dowiesz się rzeczy, o których milczą przewodniki turystyczne i książki od historii, poznasz niezwykłych ludzi i usłyszysz ich niesamowite historie. Zobaczysz również, że za każdym razem, gdy wyruszasz w podróż, jedynie kilka kroków dzieli Cię od fantastycznej przygody. Tak to jest, gdy towarzyszem podróży jest Norman Davies!

Norman Davies jest wybitnym, światowej sławy historykiem, autorem takich książek jak „Boże igrzysko”, „Serce Europy” oraz „Europa. Rozprawa historyka z historią”. Tym razem na kartach swojej najnowszej książki „Na krańce świata. Podróż historyka przez historię” autor zaprasza swoich czytelników w niezwykłą podróż, podczas której odkrywa prawdziwe oblicze świata i zdradza tajemnice, które kryją odwiedzane zakątki kuli ziemskiej. A jest to podróż nie byle jaka – podczas wyprawy wraz ze znanym historykiem dostają oni szansę zwiedzenia takich zakątków świata jak Azerbejdżan, Zjednoczone Emiraty Arabskie, Kuala Lumpur, Teksas, Singapur, Madera, Tasmania, Nowa Zelandia oraz Frankfurt. Wyprawa jest o tyle niezwykła, że w międzyczasie Norman Davies nie tylko przemierza świat, ale także jego historię. W każdym miejscu, w którym historyk się znajdzie, pozornie nawet najzwyklejszym, historyk potrafi odnaleźć jakąś fascynującą opowieść z przeszłości, dzięki czemu każda podróż staje się niezwykłym przeżyciem.

„Na krańce świata. Podróż historyka przez historię” jest zapisem podróży, jaką Norman Davies odbył w 2014 roku – a była to prawdziwa wyprawa dookoła świata. Książka ta to zbiór zapisków przepełniony przemyśleniami autora oraz fascynującymi faktami historycznymi i ciekawostkami, który otwiera oczy czytelników na globalną historię. Po przeczytaniu „Na krańce świata” już nigdy nie spojrzysz na kolejny odwiedzany kraj w ten sam sposób – zaczniesz patrzeć głębiej, zwracać uwagę na inne aspekty i zdobędziesz niezwykłą umiejętność odnajdywania opowieści, które wzbogacą i odmienią Twoje życie.

Dokąd zatem zabiera swoich czytelników Norman Davies? Raz na teksańskie ranczo, kiedy indziej do urzędu paszportowego w Azerbejdżanie, później w rejs na malowniczą Tasmanię, aż w końcu na przejażdżkę po Delhi – a to tylko niektóre z atrakcji, które proponuje niecodzienny przewodnik tej wycieczki. Opowieści historyka towarzyszą również zdjęcia i mapy, dzięki którym można zobaczyć nieznany dotychczas kawałek świata i śledzić postępy tej historycznej podróży. A za każdym rogiem czeka niesamowita historia!

„Na krańce świata” to nadzwyczajny przewodnik, na którego kartkach Norman Davies snuje wciągającą opowieść o świecie i jego historii, która zachwyca i wciąga bez reszty!
 • polska
 • Norman Davies
 • Twarda
 • 22-11-2017
 • 640
 • Znak

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Na krańce świata" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.