Moje cienie (MP3)

Moje cienie
Wielki znawca muzyki klasycznej i jej historii, inicjator życia kulturalnego w PRLu, Jerzy Waldorff, stworzył zbiór różnorodnych szkiców dotyczących muzyki, kultury i znanych osób związanych ze sztuką. Audiobook „Moje cienie” to historia powstania zespołu pieśni i tańca „Mazowsze”, eseje o Szymanowskim, Rubinsteinie, Bachu, ale również wspomnienia z okresu okupacji, kiedy w Warszawie organizowano koncerty i przedstawienia teatralne. Niezwykle ciepło Waldorff wypowiada się w tej publikacji na temat Iwaszkiewiczów i ich domu w Stawisku, który tuż po wojnie stał się przystanią dla wielu artystów.

„Moje cienie”, podobnie jak inne publikacje Waldorffa cechuje piękny język, doskonała znajomość tematu, o którym pisze, ale przede wszystkim bogactwo anegdot. To pasjonująca opowieść, nie tylko dla fanów muzyki koneserów sztuki. W wersji audio dostępne są również inne książki autorstwa Jerzego Waldorffa: „Jan Kiepura”, „Godzina policyjna”, „Fidrek” i „Moje lampki oliwne”.

Jerzy Waldorff (1910-1999) - polski pisarz, publicysta, krytyk muzyczny i działacz społeczny, niestrudzony popularyzator kultury muzycznej. Równolegle studiował na Wydziale Prawa i w Konseratorium Muzycznym w Poznaniu. Karierę dziennikarską rozpoczął na łamach tygodnika „Prosto z mostu”. Pisał i redagował kolumnę kulturalną w "Kurierze". W czasie okupacji organizował i prowadził koncerty muzyczne. W latach 1945-50 był związany z „Przekrojem”. Następnie współpracował z Polskim Radiem i „Polityką”. Jest autorem 20 książek, w większości popularyzujących muzykę poważną.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Moje cienie" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.