Modlitwa o deszcz (MP3)

Modlitwa o deszcz
Patrząc na Afganistan końca XX wieku

Autorowi udało się ukazać bardzo skomplikowaną historię tego kraju przez pryzmat losów jej kolejnych przywódców, ale i także poprzez opis miast, regionów i codzienności szarych ludzi. Mamy także wątek terroryzmu i Bin Ladena. Audiobook jest kroniką powstawania i upadków afgańskich reżimów, opisem bratobójczych wojen, pocztem komendantów, watażków, świętobliwych mułłów i walecznych wojowników, ale przede wszystkim opowieścią o bezkompromisowym poszukiwaniu Absolutu, zabójczym i jednocześnie pozwalającym zachować godność, wolność oraz wierność podstawowym wartościom.

Audiobook świetnie przeczytany przez Rocha Siemianowskiego. AUTOR

Wojciech Jagielski (ur. 1960) – dziennikarz „Gazety Wyborczej”. Świadek najważniejszych wydarzeń politycznych przełomu wieków na całym świecie. Opublikował Dobre miejsce do umierania o Kaukazie (1994; wydanie uzupełnione W.A.B. 2005), Wieże z kamienia o Czeczenii (W.A.B. 2004, wydanie rozszerzone 2008), a ostatnio ukazała się książka o Ugandzie – Nocni wędrowcy (W.A.B. 2009).

Modlitwa o deszcz, wydana po raz pierwszy w 2002 roku, była nominowana do Nagrody NIKE 2003, zdobyła Nagrodę im. ks. Józefa Tischnera, Nagrodę Czytelników w konkursie Podporiusz 2003 oraz Bursztynowego Motyla w Konkursie im. Arkadego Fiedlera.

Niniejsze wydanie zostało rozszerzone o epilog, uwzględniający późniejsze wydarzenia w Afganistanie.

Książki Wojciecha Jagielskiego są tłumaczone na włoski, hiszpański, angielski, niemiecki, niderlandzki.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Modlitwa o deszcz" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.