Minuta Ciszy (Okładka miękka)

Minuta Ciszy

Minuta Ciszy (Okładka miękka)

Oferta specjalna -21%

Chcesz kupić ten produkt, bo:

  • lubisz powieści psychologiczne
  • książka ukazuje historię miłosną z nieco innej, cięższej perspektywy
  • Siegfried Lenz to jeden z najznakomitszych niemieckich pisarzy

Kup na prezent

Literacki bestseller w Niemczech.


Niemcy, lata 70. XX wieku. W szkole średniej małej nadbałtyckiej miejscowości trwa ceremonia żałobna ku czci Stelli, zmarłej tragicznie młodej nauczycielki języka angielskiego. Dyrektor szkoły prosi 18-letniego Christiana, syna miejscowego „rybaka kamieni”, by w imieniu nauczycieli oraz swoich koleżanek i kolegów wyraził żal po stracie lubianej i szanowanej przez wszystkich Stelli. Christian odmawia. Śmierć 30-letniej kobiety dotknęła młodzieńca w szczególny sposób – stała się jego osobistą tragedią, końcem jego pierwszej wielkiej miłości.

 


„Minuta ciszy” to opowieść o dorastaniu. To również wyraz tęsknoty za trwałością oraz bliskością ukrytą między słowami a dwuznacznymi gestami. To chwila ugięcia się pod ciężarem pytania o sens istnienia, o istotę miłości i sposób na przezwyciężenie straty.

 

Powieść smutna, delikatna, wręcz mroźna. Doskonała historia miłosna, opowiedziana z perspektywy młodej, samotnej osoby, która próbuje zwalczyć otaczającą ją szarość nadmorskiej miejscowości i nadchodzący zewsząd marazm.

 

Siegfried Lenz (ur.17 marca 1926 w Ełku, zm. 7 października 2014 roku w Hamburgu) – niemiecki pisarz. Laureat Nagrody Goethego. Studiował anglistykę, literaturę i filozofię. Pracował między innymi jako tłumacz dla armii brytyjskiej i redaktor w gazecie Die Welt. W swoich powieściach wyraża sprzeciw wobec nazizmu i konieczność "spłacenia długu", który Niemcy zaciągnęli jego zdaniem za czasów II Wojny Światowej. 

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Minuta Ciszy" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.