Mimochodem. Rozmowy o Jacku Kaczmarskim (Okładka twarda)

Mimochodem. Rozmowy o Jacku Kaczmarskim

Mimochodem. Rozmowy o Jacku Kaczmarskim (Okładka twarda)

Oferta specjalna -32%

Chcesz kupić ten produkt, bo:

  • dzięki biografii możemy przypomnieć sobie postać Jacka Kaczmarskiego
  • O Jacku Kaczmarskim opowiadają m.in.:Alicja Delgas, Zbigniew Łapiński
  • książka jest bogata w materiał ikonograficzny

Jacek Kaczmarski stanowi fenomen we współczesnej poezji. Jego twórczość już od debiutu pod koniec lat 70. XX wieku angażuje emocjonalnie Polaków, którzy również dziesięć lat po śmierci Poety (10 kwietnia 2004 roku) tłumnie gromadzą się na koncertach jego wyjątkowych piosenek, inspirujących różnych artystów.
Aby jak najpełniej odnieść się do niezwykłej popularności Jacka Kaczmarskiego, autorka zaprosiła do rozmów osoby, towarzyszące mu na różnych etapach życia i znające go poprzez różnorodne aspekty wspólnych fascynacji. Wywiady, zamieszczone w książce, niewątpliwie staną się źródłem wielokierunkowych inspiracji dla Czytelników tej książki podczas indywidualnych poszukiwań tego, co stanowi wartość w twórczości Jacka Kaczmarskiego.

Książka jest bogata w materiał ikonograficzny (reprodukcje obrazów rodziców Jacka Kaczmarskiego, artystów malarzy, a także zdjęcia i rysunki z archiwum rodzinnego Alicji Delgas, Muzy i towarzyszki ostatnich lat życia poety, oraz Zbigniewa Łapińskiego, wybitnego akompaniatora i kompozytora wielu piosenek Tria Kaczmarski-Gintrowski-Łapiński). W książce znajdują się także rozmowy z Kazimierzem Wojtańcem, przyjacielem z okresu studiów na polonistyce warszawskiej oraz z Krzysztofem Nowakiem, znawcą twórczości i redaktorem wydań płytowych dzieł Jacka Kaczmarskiego.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Mimochodem. Rozmowy o Jacku Kaczmarskim" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.