Miliarderzy z przypadku (MP3)

Miliarderzy z przypadku
Historia powstania Facebooka

Na podstawie książki powstał film film „The Social Network”.

Największy portal społecznościowy czasy rozkwitu ma poza sobą, ale czy wszyscy znamy historię Zuckenberga i fakt, że Facebook był na początku stroną internetową znaną tylko nielicznym studentom Harvardu i służącą głównie do oceny atrakcyjności studentek (Hot or not)? Rozrósł się w nieograniczony i nieokiełznany sposób dzięki sile i wzrostowi popularności internetu na całym świecie. Rzeczywistość dzisiaj jest inna, ale warto wiedzieć, jakie są mechanizmy zbijania fortuny… , jaką cenę za to się płaci. Przecież jest jeszcze tyle portali do założenia.

Facebook jest dzisiaj prężnie działającym przedsiębiorstwem wartym miliony dolarów. Niektórzy twierdzą, że jeśli nie ma Cię na Facebooku, to nie istniejesz. Eduardo Saverin i Mark Zuckerberg ledwo zaczęli studia, a już zdążyli się przekonać, gdzie jest ich miejsce na drabinie społecznej. Niezbyt atrakcyjni, preferujący siedzenie przed komputerem niż sport - nie mieli szans błyszczeć w towarzystwie. A jednak to oni stworzyli portal, który odmienił sposób komunikowania się ludzi na całym świecie. Niestety zapłacili za to wysoką ceną. Do tej pory toczą się procesy sądowe...

Co kryje się za powstaniem i popularnością Facebooka - świetny pomysł i umiejętne zarządzanie czy zdrada i podstęp? Gdy w grę wchodzą wielkie pieniądze, inne rzeczy przestają mieć znaczenie.

Na podstawie książki powstał film The Social Network, w reżyserii Davida Finchera znanego z Podziemnego kręgu. Polska premiera - 5 listopada 2010 roku. W rolach głównych Jesse Eisenberg oraz Justin Timberlake. Ben Mezrich (ur. 1969) – pisarz amerykański. Ukończył studia na Uniwersytecie Harvarda. Jest Autorem jedenastu książek (z których część wydał pod pseudonimem Holden Scott). Najwiekszą popularność przyniosły mu historie oparte na faktach. Jedna z nich w 2008 roku została przeniesiona na ekran (Bringing Down the House jako 21), a także "The Social Network" o powstaniu Facebooka z 2009 r.. Publikacje Mezricha zostały przetłumaczone na ponad dwadzieścia języków.

Strona autora: benmezrich.com

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Miliarderzy z przypadku" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.