Miesiąc niedziel (ebook) (do pobrania)

Miesiąc niedziel (ebook)

Miesiąc niedziel (ebook) (do pobrania)

Oferta specjalna -10%

W połowie lat siedemdziesiątych w Ameryce ogarniętej rewolucją seksualną pastor Tom Marshfield, choć żonaty, cudzołoży bez umiaru. Gdy sprawa wychodzi na jaw i w parafii wybucha skandal, trafia do specjalnego ośrodka dla „upadłych” księży. Przez miesiąc ma za zadanie – w ramach terapii – codziennie prowadzić zapiski. I każdego dnia rano, spisując swoją historię, wspominając dzieciństwo i lata młodości, snuje rozważania na temat życia i śmierci, seksu, Boga, natury cudów, małżeństwa, zdrady, chrześcijaństwa, wiary i wielu innych kwestii. Siłą nawyku „wygłasza” również kilka kazań, w których prezentuje dość niekonwencjonalne podejście do biblijnych treści.

Z tej miejscami zabawnej, miejscami zaś poruszającej spowiedzi, pełnej błyskotliwych spostrzeżeń, freudowskich pomyłek i gier słownych, wyłania się jedna z najbardziej barwnych i kontrowersyjnych postaci stworzonych przez Updike’a – lubieżnego duchownego, którego jedyną przypadłością, według własnej diagnozy, jest człowieczeństwo.

Spośród utworów Johna Updike’a (1932–2009) Rebis opublikował w serii „Mistrzowie literatury” jego powieści Szukajcie mego oblicza i Miasteczka oraz zbiory  opowiadań A potem... i Łzy mojego ojca,  natomiast w serii z Salamandrą – Terrorystę, powieść zaliczaną do najważniejszych  dzieł literackich ostatnich lat, oraz Czarownice z Eastwick Wdowy z Eastwick.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Miesiąc niedziel (ebook)" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.