Mężczyzna, który się uśmiechał (MP3)

Mężczyzna, który się uśmiechał
Najlepszy audiobook, jaki kiedykolwiek zdarzyło ci się słuchać. Ferency (lektor) po mistrzowsku sprawia, że nie można oderwać się do słuchania.

Mężczyzna który się uśmiechał jest czwartą powieścią w cyklu kryminałów z komisarzem Kurtem Wallanderem, częścią najbardziej podkreślającą aspekt psychologiczny postaci. Wallander w policyjnej akcji zabija człowieka, po czym - nie mogąc się z tym faktem pogodzić - pogrąża się w depresji i alkoholu. Zapija problem i podejmuje decyzję o rezygnacji ze służby oraz całkowitej zmianie życia. W tym czasie ma miejsce tragiczny wypadek samochodowy, w którym ginie znany prawnik, ojciec najlepszego przyjaciela Wallandera, Stena Torstenssona. Sten uważa, że doszło do morderstwa, ale Kurt odrzuca te przypuszczenia i nie chce mu pomóc. Kiedy Torstensson zostaje zamordowany, Wallander decyduje się jednak poprowadzić śledztwo. Teraz z kolei nie może wybaczyć sobie, że nie podjął się tego od razu, gdy Sten go o to prosił. Mankell w perfekcyjny sposób prowadzi akcję i buduje napięcie, ze sprawą wypadku samochodowego wiążą się kolejne morderstwa. Czy Wallander poradzi sobie z sobą i kręgiem zła, który ściśle otoczył także i jego. Sten nie dał rady.

AUTOR

Henning Mankell - Jeden z najczęściej nagradzanych pisarzy szwedzkich, a zarazem wybitny dziennikarz i człowiek teatru, zasłynął serią publikowanych od 1991 roku powieści kryminalnych, których bohaterem jest komisarz Wallander. Stały się one bestsellerami nie tylko w Szwecji, gdzie osiągnęły łączny nakład trzech milionów egzemplarzy; doczekały się przekładu na dwadzieścia pięć języków i wielu ekranizacji. Mankell jest też autorem powieści o tematyce społecznej oraz książek dla dzieci i młodzieży, dramaturgiem i reżyserem teatralnym. Mieszka w Maputo, w Mozambiku.

LEKTOR

Adam Ferency (ur. 5 października 1951 w Warszawie) – polski aktor filmowy i teatralny, znany z licznych ról filmowych oraz występów w radiu i telewizji. Jest absolwentem VI Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Reytana w Warszawie. Absolwent PWST w Warszawie (1976). W 1976 r. zadebiutował przed kamerami rolą w jednym z odcinków serialu "07 zgłoś się". Przez wiele lat występował na deskach warszawskich teatrów Na Woli i Współczesnego. Od 1994 r. jest aktorem Teatru Dramatycznego.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Mężczyzna, który się uśmiechał" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.