Metro 2034 (MP3)

Metro 2034
ŻYJĘ W ŚWIECIE, W KTÓRYM NIE MA JUTRA. NIE MA W NIM MIEJSCA NA MARZENIA, PLANY, Wspaniała kontynuacja bestsellera „Metro 2033”. Audiobook na podstawie nowej powieści rosyjskiego autora Dmitra Glukhovskiego nie tylko podejmuje wątki, które tak spodobały się słuchaczom w pierwszej odsłonie cyklu, ale podejmuje również nowe, nie mniej interesujące.

W rok po atomowej zagładzie nieliczni nadal żyją na stacjach i w tunelach moskiewskiego metra.

Na jednym z końców linii, na przystanku Sewastopolska, grupa śmiałków postanawia dowiedzieć się, dlaczego ustały dostawy amunicji, które zapewniały bezpieczeństwo. Nie ma łączności, nie ma doręczycieli. Czworo odważnych wyrusza w podróż, która może skończyć się krok dalej.

Wspaniała, trzymająca w napięciu równie mocno jak pierwsza część powieść. Świat po apokalipsie wciąga słuchaczy. Tym razem autor skupił się nieco bardziej na psychologicznych aspektach życia po zagładzie. Nie oznacza to jednak, że brakuje tu wartkiej akcji – bohaterowie są świetnie zarysowani, a ich przygody trudne do przewidzenia. Pojawia się również wątek romantyczny, ale czy miłość może kwitnąć w obliczu śmierci?

Polecamy nagranie „Metro 2034” w interpretacji Krzysztofa Gosztyły.

 • 11 maja 2013 mikolajczyk_m,

  Dosyć słabe.

  Czytałem już jakiś czas temu, ale nie elektroniczną wersję tylko normalną w formie książki. Dobry początek. Czytelnika na początku intryguje sporo pyt... czytaj >
  Czytałem już jakiś czas temu, ale nie elektroniczną wersję tylko normalną w formie książki. Dobry początek. Czytelnika na początku intryguje sporo pytań (m. in.: co się stało z Hunterem? czy to na pewno on a jeśli tak to przed kim się ukrywa? co się stało z jego twarzą?). W połowie książki jest już typowe "lanie wody". A zakończenie jest trochę takie melodramatyczne. Ogólnie rzecz biorąc to radziłbym się zastanowić przed kupnem. Osobiście poleciłbym Glukhovsky'emu zostawić początek, zmienić nieco rozwinięcie i całkowicie zakończenie.

2.00

Na podstawie 1 ocen
 • 5
 • 4
 • 3
 • 2
 • 1