Metro 2033 (Okładka miękka)

Metro 2033
Nowe wydanie pierwszego tomu fantastyczno-naukowego cyklu Metro Dmitrija Glukhovsky’ego – Metro 2033.

Rok 2033. W wyniku konfliktu atomowego świat uległ zagładzie. Ocaleli tylko nieliczni, chroniący się w moskiewskim metrze, które dzięki unikalnej konstrukcji stało się najprawdopodobniej ostatnim przyczółkiem ludzkości. Na mrocznych stacjach, rozświetlanych światłami awaryjnymi i blaskiem ognisk, ludzie ci próbują wieść życie zbliżone do tego sprzed katastrofy. Tworzą mikropaństwa spajane ideologią, religią czy po prostu ochroną filtrów wodnych... Zawierają sojusze, toczą wojny.

WOGN to wysunięta najbardziej na północ zamieszkała stacja metra. Kiedyś była jedną z najpiękniejszych, a po zagładzie przez długi czas pozostawała bezpieczna. Teraz pojawiło się na niej śmiertelne niebezpieczeństwo.

Artem, młody mężczyzna z WOGN-u, otrzymuje zadanie: musi przedostać się do legendarnej stacji Polis, serca moskiewskiego metra, aby przekazać ostrzeżenie o nowym niebezpieczeństwie. Od powodzenia jego misji zależy przyszłość nie tylko peryferyjnej stacji, ale być może całej ocalałej w metrze ludzkości.

W związku z polską premierą niezwykle wyczekiwanej powieści Metro 2035, zamykającej cykl Metro, całość trylogii otrzymała nową artystyczną szatę graficzną, stworzoną przez znanego rosyjskiego ilustratora, Iliję Jackiewicza, twórcę okładek takich książek jak FUTU.RE (Glukhovsky), Łzy Diabła (Magdalena Kozak), Szczury Wrocławia (Robert J. Szmidt), a także wszystkich tomów serii Uniwersum Metro 2033, w tym Dzielnicy obiecanej (Paweł Majka) i Otchłani (Robert J. Szmidt). Nowe wydania wzbogacone są również o ilustracje, które doskonale oddają postapokaliptyczny klimat.
 • 5 listopada 2015 chudini0505,

  promocja

  Najlepsza jest ta promocja, specjalnie patrzyłem i nigdzie nie ma po 39,99, więc pytam czy to promocja czy robicie ludzi w konia?
  Najlepsza jest ta promocja, specjalnie patrzyłem i nigdzie nie ma po 39,99, więc pytam czy to promocja czy robicie ludzi w konia?
  16 lutego 2015 Anastazja93,

  Oryginalny postapokaliptyczny świat

  Po atomowej zagładzie ocaleli tylko Ci, którzy w porę ukryli się w podziemiach moskiewskiego metra. Sieć tuneli i stacji staje się dla nich całym świa... czytaj >
  Po atomowej zagładzie ocaleli tylko Ci, którzy w porę ukryli się w podziemiach moskiewskiego metra. Sieć tuneli i stacji staje się dla nich całym światem, podzielonym na państwa o własnych ustrojach, władzy i siłach zbrojnych. Gorąco polecam fanom podobnych klimatów!
  11 maja 2013 mikolajczyk_m,

  Polecam fanom postapokaliptycznym klimato.

  Lubisz klimaty postapokaliptycznego świata? Jeśli tak to zdecydowanie polecam. Książka jest dobra. A jej zakończenie po prostu wymiata. Bardzo mi się ... czytaj >
  Lubisz klimaty postapokaliptycznego świata? Jeśli tak to zdecydowanie polecam. Książka jest dobra. A jej zakończenie po prostu wymiata. Bardzo mi się podobało. Także wydarzenia z "Ewangelii wg Artema". PS. Czytałem "zwyczajną" książkę.

4.33

Na podstawie 3 ocen
 • 5
 • 4
 • 3
 • 2
 • 1