Menedżer Samuraj. Intuicja jako klucz do sukcesu (Okładka twarda)

Menedżer Samuraj. Intuicja jako klucz do sukcesu

Menedżer Samuraj. Intuicja jako klucz do sukcesu (Okładka twarda)

Kup na prezent
Japońscy samuraje w sposób doskonały posługiwali się intuicją, a ta odgrywa bardzo istotną rolę w zarządzaniu. Wartości takie jak honor, szacunek, odwaga, zdecydowanie i uprzejmość przez stulecia zapewniały samurajom najwyższy prestiż społeczny. W książce Menedżer Samuraj Reinhard Lindner adaptuje tę wiedzę do nowoczesnego zarządzania i oferuje praktyczne rady - możliwe do natychmiastowego zastosowania – na temat tego, jak podążając śladami samurajów, odnieść sukces.

Wiele współczesnych koncernów japońskich, odnoszących sukcesy na całym świecie, ma korzenie w dawnych rodzinach samurajskich. Gospodarczy awans Japonii po wojnie słusznie przypisuje się duchowi tych ludzi. Opierając się na swoich, cieszących się dużym powodzeniem, seminariach dla kadry kierowniczej i sprzedawców, austriacki doradca biznesowy i trener zarządzania Reinhard Lindner zdradza tajemnicę ich sukcesu. To świetna lektura, która pomoże współczesnym menedżerom rozwiązywać najważniejsze problemy, jakie napotykają w złożonym świecie negocjacji handlowych i zarządzania organizacjami.

Reinhard Lindner (ur. 1967 r.) jest doradcą biznesowym i trenerem rozwoju osobistego. Od 1996 r. przeprowadził ok. 3 tys. seminariów, w których wzięło udział niemal 20 tys. uczestników, co czyni go jednym najbardziej wziętych specjalistów w tej dziedzinie w krajach niemieckiego obszaru językowego. Współpracował z wieloma międzynarodowymi przedsiębiorstwami, występował gościnnie na uniwersytetach w Austrii, Izraelu i Japonii. Ukończył sinologię na uniwersytecie w Wiedniu oraz studia ekonomiczne (specjalizacja: gospodarka Japonii) na Dunajskim Uniwersytecie w Krems. Od 33 lat studiuje budo w formie Karate Tradycyjnego. Był uczniem „ostatniego samuraja” Hidetaki Nishiyamy. Wygrał pięć turniejów karate Pucharu Europy i doprowadził narodową reprezentację juniorów Austrii do tytułu mistrza Europy.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Menedżer Samuraj. Intuicja jako klucz do sukcesu" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.