Memoria (PC / Mac cyfrowe)

Memoria

Memoria (PC / Mac cyfrowe)

5.00 / 1 głosów

Chcesz kupić ten produkt, bo:

 • to duchowy następca The Dark Eye: Klątwa Wron
 • uwielbiasz klasyczne przygodówki
 • za grą stoi studio Daedalic, twórcy Deponii czy The Whispered World
Kup na prezent
 • brak
Dwie historie, dwie główne postacie i jedna epicka wyprawa: w Memorii gracze podróżują przez różne okresy w czasie wcielając się w dwóch różnych bohaterów: Sadja, księżniczka z południa, która pragnie zostać bohaterką wojenną oraz Geron, łapacz ptaków, którego celem jest usunięcie klątwy nałożonej na jego przyjaciółkę. Gra łączy w sobie zasady point & click z niepowtarzalnymi umiejętnościami magicznymi.

Sadja, księżniczka z południa ma niepowstrzymane pragnienie pozostania najwspanialszą bohaterką w historii — dołączając i zwyciężając w największej z bitew jakie Aventuria kiedykolwiek widziała: Wojna magów tocząca się w środku niegościnnej pustyni. Geron, łapacz ptaków żyje niemal 450 lat po wielkiej wojnie. Odwieczna miłość Gerona, Nuri, została przemieniona w kruka za sprawą złej klątwy. Aby mogła odzyskać swoją ludzką postać, Geron będzie potrzebował pomocy tajemniczego kupca Fahi, dysponującego magicznymi mocami. Jednak Fahi zgodzi się pomóc Geronowi tylko wtedy, gdy ten rozwiąże zagadkę, którą Fahi widział w swoich snach. Pogoń za odpowiedziami szybko prowadzi do łańcucha wydarzeń, który łączy historię Sadji i Gerona, grożąc przemienieniem czasu, w którym żyje Geron w ponure odbicie dawno zapomnianej przeszłości.

Memoria łączy w sobie walory klasycznej gry przygodowej z elementami Dark Eye, jednego z najbardziej udanych światów znanych fantastyce. Poprzez dodanie magicznych umiejętności oraz mądrego gadającego kija, zagadki gier przygodowych point & click zyskują swój unikalny charakter. Przez ponad osiem rozdziałów, gracze kontrolują zarówno losy Sadji i Gerona, mimowolnie współdziałających ze sobą na przestrzeni 500 lat. Każdy rozdział w Memorii oferuje bogatą szatę graficzną, epickie lokacje, porywającą opowieść kryminalną w świecie fantasy oraz unikalny układ zagadek, który w każdym rozdziale jest zupełnie inny.

Kupując ten produkt otrzymasz:

 • wersję bez zabezpieczeń DRM

 • pewność, że wspierasz twórców, ponieważ dostaną kasę bezpośrednio od nas

 • 24 stycznia 2014 Ktosio,

  Nie przetłumaczyć tak genialnej gry...?

  Cóż mogę napisać? Większość opisali moi poprzednicy: gra jest niesamowita, piękna i bardzo wciągająca. Jest jedną z najlepszych, jak nie najlepszą grą... czytaj >
  Cóż mogę napisać? Większość opisali moi poprzednicy: gra jest niesamowita, piękna i bardzo wciągająca. Jest jedną z najlepszych, jak nie najlepszą grą przygodową, w jaką grałam. Jednak brak tłumaczenia? Powiem szczerze: zszokowało mnie to. Postawiłabym tej grze 1 gwiazdkę, jak pozostali, za brak tłumaczenia - ale nie mam serca. Na szczęście dla mnie (nie jestem mistrzem angielskiego) język jest na tyle prosty, że można wszystko zrozumieć. Muzyka i grafika zapewniają klimat "Klątwy Wron", ale przygoda Sadjy, przeplatająca się ze znaną nam już Gerona, jest świetnie skonstruowana. Liczę, że chociaż druga część TWW zostanie wydana po polsku. Kupiłabym Memorię mojej młodszej siostrze i znajomym, ale bez tłumaczenia nic nie rozumieli, więc zrezygnowałam. Bardzo mi przykro z tego powodu. Mimo wszystko polecam każdemu fanowi Daedalica, "Klątwy Wron" i w ogóle gier przygodowych, ale tylko, jeżeli dobrze zna angielski, gdyż fabuła jest porządnie poplątana, co, wyjątkowo przez brak PL, wychodzi na minus dla mniej zorientowanych.

5.00

Na podstawie 1 ocen
 • 5
 • 4
 • 3
 • 2
 • 1