Martwa natura z wędzidłem (MP3)

Martwa natura z wędzidłem
Trzeci tom cyklu, który składa się na niezwykłą trylogię. Wydany po „Labiryncie nad morzem” i „Barbarzyńcy w ogrodzie” dopełnia opowieści o sztuce, którą Herbert publikował w poszczególnych książkach jako refleksje ze swoich podróży.

Audiobook „Martwa natura z wędzidłem” to adaptacja ostatniego tomu szkiców, które ukazały się za życia Zbigniewa Herberta.

Poeta zabiera nas w podróż do świata sztuki, w „Martwej naturze z wędzidłem” udajemy się do siedemnastowiecznej Holandii. Również od jednego z obrazów z tamtego okresu, płótna Johannesa Torrentiusa z 1614 roku pochodzi tytuł tomu. To zwarte, ale utrzymane w osobistym tonie opowieści na temat malarstwa i architektury schyłku renesansu.

Wysłuchamy refleksji na temat złotych wieków sztuki, poznamy największe i najważniejsze osiągnięcia cywilizacji europejskiej. Piękny, poetycki język ubarwi wyprawę z Herbertem.

Audiobook ukazał się w interpretacji Krzysztofa Kołbasiuka.

Oprócz „Martwej natury z wędzidłem” w wersji audio możemy wysłuchać również „Barbarzyńcy w ogrodzie”.


Zbigniew Herbert(1924-1998) - jeden z najwybitniejszych polskich poetów współczesnych, dramatopisarz, eseista. Urodził się we Lwowie. Ukończył studia prawnicze i ekonomiczne. Debiutował w prasie w 1948 roku. Jako poeta zadebiutował w 1950 roku na łamach Tygodnika Powszechnego. W swojej poezji nawiązywał do antycznych korzeni europejskiej tradycji kulturalnej i etycznej.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Martwa natura z wędzidłem" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.