Marcin Kozera, Przyjaźń, Wilczęta z czarnego podwórza (MP3)

Marcin Kozera, Przyjaźń, Wilczęta z czarnego podwórza
MARCIN KOZERA – Bohaterem opowiadania jest syn polskiego emigranta w Londynie, tytułowy Marcin Kozera. Mając dwanaście lat, zaczyna uczyć się języka polskiego w Domu Polskim. Pod wpływem koleżanek i kolegów, a przede wszystkim nauczycielki - budzi się w Marcinie świadomość narodowa, duma z tego, że jest Polakiem. Ma nadzieję, że Polska odzyska niepodległość, a on kiedyś pojedzie do rodzinnej wsi ojca.

PRZYJAŹŃ – Opowiadanie dla młodzieży o przyjaźni dwóch chłopców: Karola, jedynaka z ziemiańskiej rodziny i Stefana, jednego z kilkorga dzieci rolnika Jasnoty. Początki przyjaźni, potem choroba Stefana i jego pobyt w szpitalu, poświecenie Karola dla przyjaciela kosztem zaniedbania obowiązków wobec rodziców i domu. Opowieść wprowadza młodego czytelnika w skomplikowany świat uczuć i wartości, pozwala ocenić walory takich cech jak szczerość, zaufanie, wdzięczność.

WILCZĘTA Z CZARNEGO PODWÓRZA – Opowiadanie dla młodzieży z 1938 r. Grupa chłopców z brudnego podwórka ubogiej warszawskiej kamienicy wspólnie bawi się i psoci. Kiedy choremu dozorcy - ojcu jednego z chłopców - grozi utrata posady, dzieci biorą się do pracy. Organizują dyżury przy sprzątaniu, wykonują drobne naprawy. Zdarzają się też sytuacje trudne, skomplikowane... Młody czytelnik poznaje takie cechy jak koleżeństwo, solidarność, dzielność.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Marcin Kozera, Przyjaźń, Wilczęta z czarnego podwórza" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.