Manazuru (Okładka miękka)

Manazuru

Manazuru (Okładka miękka)

Oferta specjalna -22%

Chcesz kupić ten produkt, bo:

  • poznasz losy Kei, samotnej matki z córką, która zamieszkuje współczesne Tokio
  • w tej książce fantazja przenika się z rzeczywistością, surrealizm jest codziennością
  • autorka, Hiromi Kawakami, jest laureatką wielu prestiżowych nagród literackich

Bohaterka powieści mieszka w Tokio z matką i dorastającą córką Momo. Jej mąż zaginął w niewyjaśnionych okolicznościach, gdy Momo była mała. Kiedy Kei przyjeżdża do nadmorskiego miasta Manazuru, zaczynają jej towarzyszyć cienie – istoty przenikające ze świata fantazji i przeszłości, który płynnie łączy się ze światem realnym. W onirycznej rzeczywistości bohaterka może podążyć jedną z wielu dróg, spośród których ta ku przyszłości nie jest jedyną możliwą.

Hiromi Kawakami zaciera granice między rzeczywistością a wyobraźnią, pozwala dotknąć światów istniejących podskórnie, każe wciąż od nowa szukać odpowiedzi na pytania, czym jest czas i co znaczy „realne”. Język Kawakami hipnotyzuje i urzeka, tworząc opowieść o różnych wymiarach utraty i tęsknoty.

Hiromi Kawakami – urodziła się w 1958 roku w Tokio. Powieściopisarka i eseistka, laureatka wielu japońskich wyróżnień literackich (poza nagrodą Akutagawy otrzymała także nagrodę Shikibu Murasaki oraz nagrodę Pascala za najlepszy debiut). Ukończyła biologię na Uniwersytecie Ochanomizu w Tokio. Jej prozę charakteryzuje subtelny styl („tak delikatny, że aż zapiera dech” – jak pisała „Télérama”), odrealnienie świata przedstawionego, a także inspiracja naukami ścisłymi i przyrodniczymi.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Manazuru" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.