Mama ma zawsze rację (MP3)

Mama ma zawsze rację
Audiobook „Mama ma zawsze rację” to zapis felietonów pisarki i działaczki społecznej Sylwii Chutnik. Autorka sięgnęła po temat, który poznała na własnej skórze.

W krótkiej, zwartej formie felietonu, w niezwykle zabawny, pełen ironii sposób opisuje doświadczenia macierzyństwa. Bez kolorwania i sztucznych uśmiechów. Bez scenografii i rekwizytów z kolorowych magazynów. Szczerze i z dystansem, którego czasami brakuje w chwili, gdy domowy świat zaczyna się walić.

Chutnik realistycznie opisuje życie młodej mamy, która organizuje, urządza, pociesza i, jak sama mówi: „ogarnia rzeczywistość”. Ta rzeczywistość, choć pełna radości, często zaskakuje i stawia przeszkody. Usłyszymy szereg refleksji, celnych obserwacji i opisów sytuacji, które z pewnością przytrafiają się każdej matce, ale o których nie do końca wszyscy mówią. To nie poradnik, to książka o codzienności, wobec której stanęło lub dopiero stanie wiele spośród nas. Podana w zabawny sposób z pewnością wywoła uśmiech.

Książkę w wersji audio czyta Anna Cieślak.

Jako audiobook ukazała się także powieść Sylwii Chutnik „Cwaniary”."Codzienność różni się nieco od teorii rozwijanych przez poradniki. Codzienność boli i wystawia nas na próby ogniowe już od rana. Dzwoni budzik – czas wstawać. Odwracamy się spuchniętą twarzą w stronę Miłości Naszego Życia i błagając, rzęzimy „odprowadzisz do przedszkola?”. Bez reakcji. Wstajemy więc i zaczynamy ogarniać rzeczywistość. W kuchni krajobraz jak po wybuchu bomby atomowej, w przedpokoju ubłocone buty, w lodówce gra zespół Pustki. Jak to się mogło stać w królestwie Perfekcyjnej Pani Domu?..."

(fragment)

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Mama ma zawsze rację" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.