Małe, średnie i duże. Wesołe wiersze i obrazki (ebook) (do pobrania)

Małe, średnie i duże. Wesołe wiersze i obrazki (ebook)

Małe, średnie i duże. Wesołe wiersze i obrazki (ebook) (do pobrania)

Oferta specjalna -9%

Jednak Lengren nie zajmował się wyłącznie rysunkowo-satyryczną twórczością dla dorosłych, był też wybitnym ilustratorem oraz autorem wierszy i książek dla dzieci.

Zbigniew Lengren należy dziś – obok Jana Marcina Szancera, Olgi Siemaszko, Zbigniewa Rychlickiego, Janusza Stannego i Bohdana Butenki – do mistrzów polskiej ilustracji dla dzieci. Wznawianą właśnie po ponad trzydziestu latach książkę „Małe, średnie i duże. Wesołe wiersze i obrazki” – zbiór blisko trzydziestu wierszy wesołych, rymowanych i przepięknie zilustrowanych – zalicza się do jego najlepszych książek skierowanych do małego czytelnika.

SPIS WIERSZY

***** Lekcja pływania Szare i rude Przestroga Mamo, co to Zawodnicy Przechwałki Nie tylko o sowie Koza i wóz Kruk i lis Traf

Zwierzęta nie z naszego podwórka Słoniowy ząb Kocie oczy Na pustyni Kim ja będę Piechur

Zwierzenia i żaIe Śpioch Szczere wyznanie Skarga drapieżnika Ech, życie, życie Dudkowe żale Ja też w sprawie nazwiska Nos Pozory Daleko na północy Żale olbrzyma Ja nie narzekam


Zbigniew Lengren (1919–2003) – jeden z najwybitniejszych polskich rysowników oraz ilustratorów; także scenograf, grafik, plakacista, felietonista, autor wierszy dla dzieci i dorosłych. Od 1946 roku związał się z tygodnikiem „Przekrój” Mariana Eilego, gdzie regularnie przez ponad pięćdziesiąt lat drukował rysunkowe przygody Profesora Filutka oraz jego psa Filusia. Publikował także w „Szpilkach” oraz w „Playboyu”. Zilustrował niezliczoną ilość książek.
Dodatkowe informacje

Kupując ten produkt otrzymasz:

  • wersję, która zadziała na Twoim Kindlu

  • wersję bez zabezpieczeń DRM

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Małe, średnie i duże. Wesołe wiersze i obrazki (ebook)" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.