Macierewicz i jego tajemnice (Okładka miękka)

Macierewicz i jego tajemnice

Macierewicz i jego tajemnice (Okładka miękka)

Oferta specjalna -12%
Kup na prezent
Kontrowersyjna, bestsellerowa publikacja, która zasiała zamęt zarówno w środowisku politycznym, jak również wśród zwyczajnych obywateli.

Antoni Macierewicz to jedna z najbardziej wyrazistych postaci obecnych na polskiej scenie politycznej. Wiernych sojuszników, lecz również zagorzałych wrogów zdobył już w latach dziewięćdziesiątych, pełniąc funkcję ministra spraw wewnętrznych w rządzie Jana Olszewskiego. Kontrowersyjna lista Macierewicza zawierająca nazwiska polityków współpracujących w czasach PRL-u ze Służbami Bezpieczeństwa, mająca realizować sejmową uchwałę lustracyjną, spotkała się ze skrajnymi, odmiennymi reakcjami i ostatecznie stała się jedną z przyczyn odwołania rządu. Bezkompromisowe postawy Antoni Macierewicz wykazywał również wiele lat później, gdy objął urząd ministra obrony narodowej w rządzie Beaty Szydło, utworzonym w 2015 roku. Działalność polityka nie zawsze była pozytywnie oceniana przez jego podwładnych – w okresie sprawowania przez niego funkcji szefa resortu obrony narodowej polską armię opuściło ponad trzydziestu generałów, a także ponad dwustu pułkowników, którzy nie mogli zaakceptować stosowanych przez byłego ministra metod. Książka poświęcona osobie budzącego tyle kontrowersji Antoniego Macierewicza stała się niezwykle poczytną lekturą wśród Polaków i od wielu miesięcy cieszy się mianem bestsellera.

Publikacja zatytułowana „Macierewicz i jego tajemnice” jest efektem wytężonej oraz długotrwałej pracy dziennikarza i pisarza, Tomasza Piątka. Choć jej treść została przez twórcę napisana w ciągu zaledwie miesiąca, to proces zbierania materiałów niezbędnych do stworzenia książki był bardzo żmudny i trwał aż półtora roku. Dziennikarz spędził wiele godzin, przeszukując internet, zbiory archiwów sądowych i Biblioteki Narodowej, a także prowadząc rozmowy z informatorami.

Tomasz Piątek w swoim bestsellerowym wydawnictwie stawia poważne zarzuty byłemu ministrowi obrony narodowej, a szczególnie niepokojący dotyczy koneksji Antoniego Macierewicza z osobami owianymi złą sławą. Mowa tu zwłaszcza o ukraińskim gangsterze o żydowskim pochodzeniu, Siemionie Mogilewiczu, który był wielokrotnie oskarżany m.in. o nielegalny handel walutą, bronią i narkotykami, a także defraudację, przemyt, stręczycielstwo, hazard oraz zlecenia zabójstw; byłym amerykańskim senatorze Alfonsie D’Amato, którego podejrzewa się o powiązania z mafijnymi rodzinami; polskim polityku Robercie Luśni, który według orzeczenia Sądu lustracyjnego w latach osiemdziesiątych świadomie zdecydował się na tajną współpracę ze Służbami Bezpieczeństwa PRL, w ramach której m.in. wydał konspiracyjny sprzęt poligraficzny, a także donosił służbom na działaczy Ruchu Młodej Polski i Niezależnego Zrzeszenia Studentów; oraz osobach związanych z rosyjskimi służbami specjalnymi i wywiadem.

W książce znalazły się teksty, które wcześniej Tomasz Piątek publikował na łamach „Gazety Wyborczej.

Wydanie książki zatytułowanej „Macierewicz i jego tajemnice” stało się ogromnym wydarzeniem na polskim rynku czytelniczym. Już w dniu premiery sprzedany został całkowity jej nakład. W ciągu pierwszego miesiąca, po kilku dodrukach sprzedaż wyniosła około stu tysięcy egzemplarzy, a po upływie kolejnego miesiąca – liczba przekroczyła sto trzydzieści tysięcy kopii. Publikacja kontrowersyjnych treści wzbudziła zainteresowanie nie tylko polskich czytelników, lecz również zagranicznych mediów, m.in. niemieckiego liberalno-konserwatywnego dziennika „Frankfurter Allgemeine Zeitung”, który zapowiedział bliższe przyjrzenie się sprawie.

Książka Tomasza Piątka została wyróżniona m.in. Nagrodą Wolności Prasy, którą przyznała mu międzynarodowa organizacja Reporterzy bez Granic oraz telewizję TV5 Monde.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Macierewicz i jego tajemnice" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.