Lwy STS-u (MP3)

Lwy STS-u
„Lwy STS-u” to trzecia część po „Lwach z naszego podwórka” i „Lwach wyzwolonych” autobiograficznego cyklu Abramowa-Newerlego

Dopełniająca autobiograficznej trylogii Jarosława Abramowa-Newerly'ego część „Lwy STSu” opowiada o etapie studenckim przyszłego pisarza i kompozytora. Po świetnie przyjętych „Lwach mojego podwórka” o przedwojennym dzieciństwie na warszawskim Żoliborzu oraz „Lwach wyzwolonych”, autor postanowił opisać okres swoich studiów na wydziale filologii polskiej Uniwersytetu Warszawskiego. Wszystkie trzy części cyklu dostępne są jako audiobooki.

Wówczas, w 1954 roku współtworzył STS – Studencki Teatr Satyryczny, w którym działał do końca lat 60. ubiegłego stulecia. To w STSie pisał pierwsze piosenki i skecze, to w trakcie tych przedstawień debiutował jako aktor. Ten etap życia Abramowa-Newerly'ego, niezwykle owocny w satyryczną twórczość, to także przyjaźnie i spotkania z wieloma ważnymi dla niego i polskiej kultury osobami. Lista współpracowników STSu to pierwszy garnitur polskiej estrady okresu PRLu. Audiobook w barwny sposób przedstawia studenckie życie, twórczość uważaną dziś za kultową oraz trudne politycznie czasy.

„Lwy STSu” w wersji audio czyta Marek Lelek.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Lwy STS-u" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.