LUKSUS (REEDYCJA ) (CD)

LUKSUS (REEDYCJA )

LUKSUS (REEDYCJA ) (CD)

SZWAGIERKOLASKA

Oferta specjalna -13%

SZWAGIERKOLASKA

Chcesz kupić ten produkt, bo:

 • jesteś ciekaw jak brzmią folkrockowe wersje starych warszawskich piosenek ulicznych
 • z nostalgią wspominasz "U cioci na imieninach"
 • to świetny pomysł na prezent dla każdego fana Szwagierkolaski

Kup na prezent
 • „Luksus” – reedycja kultowego debiutu kapeli Szwagierkolaska, dowodzonej wówczas, jak i dziś, przez Muńka Staszczyka (T.LOVE) i Andrzeja Zeńczewskiego (ex-T.LOVE Alternative, Daab).

  „Luksus”, wydany oryginalnie w roku 1995, to dziś klasyka gatunku i kanon miejskiego folku spod znaku warszawskich „klymatów”. Płyta ta była wielkim sukcesem artystycznym i komercyjnym połowy lat 90-tych (ok. 265 tysięcy sprzedanych egzemplarzy, plus Fryderyk’ 95 w kategorii „muzyka tradycji i źródeł”). Dała wielki impuls, stanowiąc początek mody na tzw. „warsiaskość”, która przeżywa dzisiaj swoje apogeum.

  Odświeżenie, w nowych aranżacjach autorstwa Andrzeja Zeńczewskiego, znanych z wykonań Stanisława Grzesiuka, ulicznych klasyków, przyniosło Kolasce wielką popularność i rzeszę fanów w „stolycy”, jak i w całej Polsce. Dlatego właśnie w głowach muzyków narodził się pomysł uczczenia tego 20-lecia specjalną zremasterowaną wersją albumu, wzbogaconą o dwa premierowe utwory, nagrane przez zespół w lutym br.

  Pierwszy z nich to warszawski standard „Bujaj się Fela”, znany także z repertuaru Mieczysława Fogga. Drugi natomiast to, promujący reedycję, singiel „Lisa Bon” – kawałek całkowicie premierowy, napisany przez Szwagrów: Sikorę i Zeńczewskiego, z tekstem Muńka. Będzie on miał swoją premierę radiową 16 marca; wkrótce potem, w sieci (i nie tylko…) pojawi się teledysk do tego utworu, nakręcony przez Jacka Kościuszko – reżysera współpracującego już wcześniej z T.LOVE Alternative oraz T.LOVE („Gorączka”, „Poeci umierają”, „Frontline”). Wiosną kapela zagra dwa koncerty, promujące tegoroczne wydawnictwo. W obu, specjalnym gościem Szwagrów będzie legenda polskiej estrady, Maestro Bohdan Łazuka! Jako ze Pan Bohdan „nie lubi poniedziałków”, Szwagrowie zagrają swój pierwszy od wielu lat koncert otwarty, w kultowym Pubie Lolek, na Polu Mokotowskim w Warszawie, we wtorek 21 kwietnia br. Supportem będzie obiecujący praski skład „Menele”.

  Drugim recitalem, fetującym 20 lat „Luksusu”, będzie telewizyjny występ podczas Sopockiego Festiwalu Top Trendy, 29 maja br., również z udziałem Bohdana Łazuki.

  Reedycja pierwszego albumu Szwagrakolaski zadedykowana jest pamięci dwóch, kultowych dla zespołu, postaci: Marka Grzesiuka, syna Stanisława, oraz Marka Nowakowskiego, literackiej legendy Warszawy.

  Obaj panowie byli związani emocjonalnie z twórczością kapeli, dając „Luksusowi” swoje wsparcie i mentalne błogosławieństwo, w roku 1995.

  … tak więc, pamiętajcie przyjaciele… Kto mnie tak głaska… Szwagierkolaska!
 •  

  1. Komu dzwonia 3’36
  2. U cioci na imieninach 2’35
  3. Piekutoszczak, Feluś i Ja 3’07
  4. Ballada o Felku Zdankiewiczu 4’53
  5. Bal na Gnojnej 4’07
  6. Kaziu nie badź kiep 3’39
  7. Świta u Sztachetow 2’52
  8. Apaszem Stasiek był 3’20
  9. U Bronki w stawach 2’05
  10. Niech żyje wojna 2’21
  11. Tango szemrane 2’50
  12. W Saskim Ogrodzie 2’59
  13. Fredzio 3’29
  14. Zbieranka matrymonialna 3’26

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"LUKSUS (REEDYCJA )" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.