Lucky Luke. Tom 7. Calamity Jane / Siedem opowieści o Lucky Luke'u / Sznur wisielca i inne historie (Okładka twarda)

Lucky Luke. Tom 7. Calamity Jane / Siedem opowieści o Lucky Luke'u / Sznur wisielca i inne historie

Lucky Luke. Tom 7. Calamity Jane / Siedem opowieści o Lucky Luke'u / Sznur wisielca i inne historie (Okładka twarda)

Oferta specjalna -32%

Chcesz kupić ten produkt, bo:

  • lubisz przygody Lucky Luck-a
  • szukasz dobrego komiksu
  • każda strona tej książki przepełniona jest duchem przygody

Siódmy tom zbiorczy humorystycznego cyklu przygód Lucky Luke’a, najsławniejszego komiksowego kowboja, zawiera trzy albumy: Calamity Jane, Siedem opowieści o Lucky Luke’u oraz Sznur wisielca i inne historie. Co jakiś czas Samotny Kowboj spotyka na swojej drodze postaci znane z prawdziwej historii Dzikiego Zachodu – tym razem poznaje Calamity Jane. Ta chodząca legenda, po latach niezwykłych przygód, zamierza osiedlić się w jakimś spokojnym miejscu.

Jako że Luke musi udać się do pewnego miasteczka, aby rozwikłać sprawę przemytu broni dla Indian, Jane postanawia udać się tam z nim i kupić saloon. Tak rozpoczyna się ciąg prześmiesznych zdarzeń z udziałem Lucky’ego i Calamity. W pozostałych opowieściach bohater serii pomaga osadnikom i podróżnikom, ratuje wędrownych handlarzy i hodowców bydła, a nawet rozwiązuje poważne konflikty pomiędzy zwaśnionymi sąsiadami.

Na Samotnego Kowboja zawsze można liczyć! Seria Lucky Luke została stworzona przez dwie legendy frankofońskiego rynku komiksowego: pisarza René Goscinnego (1926–1977, autora bestsellerowych książek o Mikołajku oraz scenariuszy do tak słynnych cykli komiksowych jak Asteriks i Iznogud) oraz rysownika Morrisa (własc. Maurice de Bevere, 1923–2001).

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Lucky Luke. Tom 7. Calamity Jane / Siedem opowieści o Lucky Luke'u / Sznur wisielca i inne historie" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.