Londyn w czasach Sherlocka Holmesa (Okładka twarda)

Londyn w czasach Sherlocka Holmesa

Londyn w czasach Sherlocka Holmesa (Okładka twarda)

Oferta specjalna -12%

Chcesz kupić ten produkt, bo:

  • fascynuje Cię Londyn 
  • lubisz historie z czasów epoki wiktoriańskiej
  • jesteś fanem Sherlocka Holmesa
Kup na prezent

Na przełomie XIX i XX wieku Londyn był stolicą największego i najbogatszego imperium w dziejach świata. Stał się areną postępu materialnego, intelektualnego i moralnego. Pojawiły się: fotografia i „ruchome obrazki”, „bezkonne powozy” i metro napędzane parą, która „śmierdzi jak oddech krokodyla”.

 

Londyn epoki wiktoriańskiej przyciąga „niesamowitym urokiem” pisarzy, malarzy, kompozytorów i aktorów. Są wśród nich Chopin, Norwid, Modrzejewska i Conrad.

 


Miasto ma jednak także swoją ciemną stronę. W ponurej dzielnicy Whitechapel grasuje Kuba Rozpruwacz. Niejaki doktor Crippen mgliście opowiada o nagłym zaginięciu żony. Gdy policja dokona makabrycznego odkrycia, on będzie już na statku do Kanady. O jego losach przesądzi nowy wynalazek – telegraf.

 


W kamienicy przy Baker Street 221B siedzi w fotelu, pykając fajkę, najsłynniejszy detektyw świata: Sherlock Holmes. Kiedy umiera, mężczyźni zakładają czarne opaski, kobiety czarne welony. Londyńska żałoba trwa tak długo, że Conan Doyle jest zmuszony wskrzesić swego bohatera.

 

Mimo ogromnej popularności bohatera, główną rolę w tej mistrzowskiej książce, będącej połączeniem albumu i encyklopedii, odgrywa sam Londyn epoki wiktoriańskiej - deszczowe miasto dżentelmeńskiej dyplomacji, bankietów, flirtów i zabawy.


OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Londyn w czasach Sherlocka Holmesa" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.