Literatura Greków i Rzymian (MP3)

Literatura Greków i Rzymian
Znakomita, zaliczająca się dziś do kanonu literatury przedmiotu publikacja Zygmunta Kubiaka.

„Literatura Greków i Rzymian” teraz również w wersji audio.

Usłyszymy opowiedzianą z rozmachem historię literatury starożytnej. To nie tylko związane z tematem postaci, daty i utwory, to przede wszystkim barwna, pełna anegdot podróż po starożytnych krainach i arcydziełach, jakie powstały w czasach antycznych.

Zygmunt Kubiak, ze znawstwem i pasją przedstawia kolejne utwory we własnym tłumaczeniu, opatrując je komentarzami i wyjaśnieniami, aby przybliżyć współczesnym słuchaczom temat literatury antycznej. Audiobook ukazał się we wspaniałej interpretacji Ksawerego Jasieńskiego, a tekst, choć dotyczy niecodziennego tematu, napisany jest pięknym, ale również uniwersalnym językiem, dzięki czemu jest to znakomita propozycja dla starszych i młodszych słuchaczy, którzy chcą tylko przypomnieć sobie książkę Kubiaka i tych, którzy dopiero zagłębiają się w dzieje literatury.

W wersji audio ukazały się także dopełniające serii publikacje Zygmunta Kubiaka: „Mitologia Greków i Rzymian”, „Dzieje Greków i Rzymian. Piękno i gorycz Europy” oraz znakomity „Brewiarz Europejczyka”. Audiobooki czyta Xawery Jasieński.

Zygmunt Kubiak (1929-2004) - był uczonym, badaczem literatur i kultur starożytnych, wybitnym znawcom świata klasycznego, tłumaczem. Świat starożytny fascynował go od lat szkolnych. Ukończył filologię klasyczną na Uniwersytecie Warszawskim. Zadebiutował w 1946 roku na łamach „Młodej Rzeczpospolitej”. Do najważniejszych tłumaczeń Kubiaka zalicza się między innymi „Eneidę” Wergiliusza, „Antologię Palatyńską”, „Dwóch panów z Werony” Szekspira, „Wiersze zebrane” Konstandinosa Kawafisa, „Wyznania św. Augustyna” i „Dawne dzieje Izraela” Józefa Flawiusza. Jest autorem „Literatury Greków i Rzymian”, „Dziejów Greków i Rzymian” i licznych esejów. Szczególnym zwieńczeniem wieloletniej pracy stała się monumentalna rozprawa „Mitologia Greków i Rzymian”.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Literatura Greków i Rzymian" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.