LET ENGLAND SHAKE (CD)

LET ENGLAND SHAKE
 • Charyzmatyczna PJ Harvey swój nowy studyjny album nagrała w malowniczym, XIX-wiecznym kościele osadzonym na szczycie klifu w hrabstwie Dorset.

   

  Przy pracy nad dwunastoma nowymi kompozycjami pomogli jej stali współpracownicy: Mick Harvey, John Parish oraz Flood. Po niezwykle osobistej „White Chalk” z 2007 roku oraz nagranej w duecie z Johnem Parishem „A Woman A Man Walked By” (2008), jej ósma solowa płyta, „Let England Shake” ma bardziej uniwersalny charakter.

   

  W tekstach nowych piosenek PJ Harvey podejmuje tematy dotyczące jej ojczystego kraju oraz wydarzeń dziejących się obecnie na Świecie. Polly na pierwszym planie stawia w nich losy ludzi, koncentrując się na humanistycznym wydźwięku opowiadanych przez siebie historii. „Do tej pory w swojej twórczości skupiałam się przede wszystkim na emocjach, na tym, co dzieje się w środku nas. Tym razem zajęłam się tym, co dzieje się wokół mnie. Starałam się spojrzeć na to z punktu widzenia zwykłego człowieka” - wyjaśnia. Po niespełna dwudziestu latach, które minęło od czasów jej debiutu, PJ Harvey po raz kolejny udowadnia, że nadal jest kreatywną artystką.

 • 1. Let England Shake
  2. The Last Living Rose
  3. The Glorious Land
  4. The Words That Maketh Murder
  5. All and Everyone
  6. On Battleship Hill
  7. England
  8. In the Dark Places
  9. Bitter Branches
  10. Hanging in the Wire
  11. Written on the Forehead
  12. The Colour of the Earth

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"LET ENGLAND SHAKE" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.