Lem. Życie nie z tej ziemi (Okładka twarda)

Lem. Życie nie z tej ziemi
Pierwsza w Polsce biografia Stanisława Lema podejmuje próbę odpowiedzenia na pytanie nurtujące niejednego miłośnika literatury – czy życie polskiego mistrza fantastyki naukowej było faktycznie nie z tej ziemi?

Stanisław Lem jest bez wątpienia jednąm z najznamienitszych postaci literatury polskiej XX wieku, czołowym przedstawicielem nurtu fantastyki naukowej, podziwianym do dziś zarówno w swojej ojczyźnie, jak i za granicą. Jego nazwisko wymienia się zawsze w czołówce najwybitniejszych światowych pisarzy science fiction. Kim był Stanisław Lem wiedzą zarówno ci starsi, jak i młodsi czytelnicy. Nawet jeśli jego książek nie czytali, to niemal każdy będzie w stanie wymienić tytuły choćby najbardziej znanych jego dzieł, co bardziej zorientowani będą nawet potrafili przytoczyć ich tematykę czy najpopularniejszych bohaterów.

Jednak o samym pisarzu wiadomo było niewiele ponad to, co sam zaszyfrował w swoich opowieściach lub zdradził w nielicznych wywiadach. Jaki był na co dzień? Jak naprawdę wyglądało jego życie? Skąd czerpał pomysły do swoich książek i opowiadań? Jaką drogę musiał przejść, aby dotrzeć na szczyt? Te i inne pytania od dawna nie dawały spokoju czytelnikom, pozostając wciąż bez odpowiedzi.

Wybitny pisarz sam starał się nie wracać wspomnieniami do lat dzieciństwa i wojny, a o niektórych wydarzeniach z okresu jego działalności twórczej do dzisiaj krążą niepotwierdzone legendy. Wyzwania, jakim było odpowiedzenie na te pytania oraz rozszyfrowanie i poukładanie życiorysu pisarza, podjął się Wojciech Orliński. Dziennikarz „Gazety Wyborczej” – prywatnie wierny fan twórczości Stanisława Lema – dotarł do nieznanych nigdy przedtem źródeł i wybrał się w podróż śladami swojego ulubionego pisarza. Efekty swojej pracy opisał w biografii niezwykłego literata zatytułowanej „Lem. Życie nie z tej ziemi”.

A była to praca żmudna, ponieważ Orliński musiał przekopać się przez całą masę mniej lub bardziej znanych materiałów – książek historycznych, wywiadów, a także prywatnej korespondencji Stanisława Lema. Metodycznie i skrupulatnie rozwinął niedopowiedzenia, rozwiał wątpliwości i uzupełnił luki w życiorysie pisarza. Rezultatem jest niesamowita, wciągająca biografia, która zaskoczy nawet wytrawnych lemofilów, którzy myślą, że o autorze „Cyberiady” wiedzą już wszystko. Publikacja została dodatkowo wzbogacona licznymi intrygującymi zdjęciami pisarza, które sprawią, że lektura będzie jeszcze przyjemniejsza.

Multum pytań, na które Wojciech Orliński udzielił odpowiedzi w książce „Lem. Życie nie z tej ziemi”, robi wrażenie. Publikacja ta jest lekturą obowiązkową dla wszystkich wielbicieli twórczości Stanisława Lema. Autor nie tylko opowiedział o fascynującym życiu tego wyjątkowego pisarza, ale także zawarł w swojej książce fragmenty wywiadów i listów oraz fotografie dzięki którym można niemal osobiście wkroczyć w prawdziwy, nieznany dotąd świat Stanisława Lema. Takiej okazji nie można przegapić! Tym bardziej, że publikacja ta przypomina poniekąd książki samego mistrza science fiction: czasem jest poważna, czasem zabawna, ale zawsze – fantastyczna!

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Lem. Życie nie z tej ziemi" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.