LEGO Architecture Muzeum Salomona R Guggenheima 21035

LEGO Architecture Muzeum Salomona R Guggenheima 21035

LEGO Architecture Muzeum Salomona R Guggenheima 21035

Oferta specjalna -40%

Chcesz kupić ten produkt, bo:

  • uwielbiasz LEGO
  • szukasz pomysłu na prezent
  • 12+
  • 744
  • LEGO

Odkryj tajemnice architektury muzeum Guggenheima zaprojektowanego przez Franka Lloyda Wrighta. Ten szczegółowy model LEGO® wiernie ukazuje charakterystyczną linię i łuki, dzięki którym budynek od pół wieku cieszy się sławą ikony architektury. Uzupełnieniem okrągłych rotund głównego gmachu jest prosta, podzielona przecinającymi się liniami fasada przylegającego do muzeum wysokościowca. Zestaw zawiera także elementy zewnętrzne do złożenia, które ukazują fragment 5th Avenue Museum Mile i typowe dla tego miejsca żółte taksówki. Dla zwiększenia autentyczności model muzeum ma także szyld wykonany z użyciem „pisma architektonicznego” i kroju czcionki zbliżonego do tego, który pierwotnie zastosował Wright. Ten model z serii LEGO Architecture świetnie sprawdzi się jako element wystroju domu lub biura, a złożenie go dostarczy satysfakcji każdemu, kto interesuje się architekturą, podróżami, historią i projektowaniem.

Interpretacja Muzeum Solomona R. Guggenheima — ważnego punktu na architektonicznej mapie świata — dostępna w ramach serii LEGO® Architecture.

Obejmuje modernistyczną fasadę Muzeum Guggenheima z jej okrągłymi rotundami i charakterystycznymi liniami, a także przyległy ośmiopiętrowy wysokościowiec i fragment nowojorskiej 5th Avenue Museum Mile z miniaturowymi żółtymi taksówkami. Dla zwiększenia autentyczności model muzeum ma także szyld wykonany z użyciem „pisma architektonicznego” i kroju czcionki zbliżonego do tego stosowanego przez Wrighta.

Do zestawu dołączona jest broszura z informacjami o projekcie, architekturze i historii budynku (tylko w języku angielskim, tekst w pozostałych językach można pobrać z LEGO.pl/architecture).

Seria LEGO® Architecture, stworzona dla miłośników podróży, architektury, historii i projektowania, oddaje hołd światowej architekturze poprzez odtwarzanie najsłynniejszych budowli z klocków LEGO.

Zestaw zawiera ponad 740 klocków LEGO® i jest odpowiedni dla dzieci od 12 roku życia.

Wymiary: ok. 12 cm wysokości, 19 cm szerokości i 14 cm głębokości.

Producent: LEGO
Numer katalogowy LEGO: 21035
Seria LEGO: Architecture 
Przedział wiekowy: 12 lat +
Płeć: chłopiec/dziewczynka
Ilość elementów w zestawie: 744
Wymiary opakowania: 26 x 28 x 10 cm
Waga produktu: 1,0 kg
  • 12+
  • 744
  • LEGO

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"LEGO Architecture Muzeum Salomona R Guggenheima 21035" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.