Legendy warszawskie: Syrena (MP3)

Legendy warszawskie: Syrena
Bajka dla dzieci

Jeszcze kilkadziesiąt lat temu zbiór niezwykłych polskich legend znało niemal każde dziecko. Popularne wydania książkowe znajdowały się w wielu domach. Dziś legendy zostały nieco zapomniane, ale szczęśliwie wydawcy pomyśleli o tym, aby przygotować te piękne historie w formie audio.

Polskie Radio Rzeszów zrealizowało nagranie na podstawie tekstu przygotowanego przez Artura Oppmana. Tym razem do słuchaczy trafia „Syrena” - wspaniała opowieść, która zachwyci maluchy, wyjaśni, dlaczego w herbie Warszawy jest syrenka i urozmaici każdą wyprawę do stolicy Polski.

Warto zapoznać się z ta piękną historią i przedstawić ją maluchom. Piękny język i atrakcyjna forma być może przekonają dzieci do sięgnięcia po inne warszawskie legendy, które wspaniale łączą w sobie niezwykłe historie nawiązujące niekiedy do prawdziwych wydarzeń oraz elementy fantastyczne, baśniowe. Okazuje się, że legendy mogą być równie interesujące jak tworzone współcześnie opowieści. Wystarczy tylko podsunąć im nagranie, które zwróci ich uwagę na tradycyjne polskie historie, w tym, oczywiście, „Syrenę”, która w wersji audio ukazała się w interpretacji Jolanty Nord.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Legendy warszawskie: Syrena" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.