Legendy polskie (MP3)

Legendy polskie


Legendy to jeden ze sposobów wyjaśniania świata, nazw, zjawisk, przywoływanie niezwykłych historii związanych z poszczególnymi miejscami i krainami.

To sposób „literacki”, niezwykle barwny i dający spore możliwości tym, którzy się nim posługują.

Doskonale skorzystała z tego Wanda Chotomska, która pięknym językiem, jak to ona potrafi, w niezwykle interesujący sposób opracowała najpiękniejsze i najpopularniejsze legendy.

Tak powstał tom „Legendy polskie”, które z czasem ukazały się także w wersji audio. Do nagrania zaproszono znakomitego aktora i uznanego lektora książek dla dzieci i dorosłych – Wiktora Zborowskiego.

Słuchając „Legend polskich” w tym wspaniałym wydaniu, dowiemy się między innymi jak powstało nasze państwo,. Dlaczego współczesna stolica Polski nazywa się właśnie Warszawa, dlaczego Morze Bałtyckie jest słone i od kiedy. Nie zabraknie też historii dla miłośników stworów, smoków i tajemniczych stworzeń. Jest tu bowiem i legenda o Bazyliszku.

Tym wszystkim, którzy nie mieli jeszcze sposobności, aby zetknąć się z legendami oraz tym, którzy chcieliby przypomnieć sobie te niezwykłe historie – polecamy audiobook „Legendy polskie” Wandy Chotomskiej.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Legendy polskie" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.