Led Zeppelin IV (2 LP) (2 Płyty Winylowe)

Led Zeppelin IV (2 LP)

Led Zeppelin IV (2 LP) (2 Płyty Winylowe)

Led Zeppelin

Oferta specjalna -14%

Led Zeppelin

Chcesz kupić ten produkt, bo:

 • to jeden z najlepszych albumów rockowych wszech czasów
 • to wydanie zawiera dodatkowy album z bonusowym materiałem
 • krążek zawiera słynną balladę "Stairway To Heaven"

 • Reedycja płyty IV ukazała się 27 października 2014 roku, w Polsce dzięki Warner Music Poland. Dźwięk albumu został zremasterowany przez Jimmy'ego Page'a z oryginalnych taśm, jak to było w przypadku wydanych wcześniej wznowień pierwszych trzech płyt Led Zeppelin. Podobnie jak trzy pierwsze wydawnictwa, także reedycje płyty IV ukażą się w paru formatach, między innymi na pojedynczym CD, winylu, jako pliki cyfrowe, w specjalnym kolekcjonerskim boxie. Oraz, co dla fanów z pewnością będzie największą atrakcją, z dodatkowymi dyskami audio z nigdy wcześniej niepublikowanymi wersjami piosenek grupy!

  Album IV miał premierę w 1971 roku. Nie był zatytułowany, na okładce znalazły się cztery tajemnicze symbole, które później interpretowano na rozmaite sposoby. Tytuł IV wziął się stąd, że była to czwarta płyta w dorobku Led Zeppelin. To właśnie na niej znalazła się niesamowita ballada "Stairway To Heaven", uznawana wielokrotnie za piosenkę wszech czasów. A także takie klasyki jak "Rock And Roll", "Black Dog" czy "When The Levee Breaks". W samych Stanach Zjednoczonych krążek sprzedał się w oszałamiającym nakładzie, przekraczającym 23 mln egzemplarzy (na świecie ponad 37)! Do reedycji Jimmy Page dodał dodatkowy dysk audio, na którym znalazło się wszystkich osiem piosenek z albumu w dotąd niepublikowanych miksach lub wersjach! Oznacza to, że będzie można posłuchać "Schodów do nieba" w wersji dotąd niesłyszanej! W miksie z Sunset Sound Studio w Los Angeles.

  Przypomnijmy, że zespół Led Zeppelin powstał w 1968 roku. Tworzyli go John Bonham, John Paul Jones, Jimmy Page i Robert Plant. Grupa stała się legendą rocka i hard rocka, wzorem do naśladowania dla kolejnych pokoleń muzyków. Płyty Led Zeppelin rozeszły się w ponad 300 mln egzemplarzy. W 1995 roku zespół wprowadzono do Rock & Roll Hall Of Fame.

  Led Zeppelin po raz ostatni pojawili się na scenie w grudniu 2007 roku w londyńskiej O2 Arena, na koncercie ku czci Ahmeta Erteguna. Miejsce nieżyjącego Johna Bonhama zajął jego syn Jason. W styczniu 2014 roku Led Zeppelin zostali uhonorowani Grammy za dokumentujące wspomniany koncert wydawnictwo "Celebration Day".

  Zremasterowany oryginalny album na LP oraz dodatkowa płyta audio na 180-gramowym winylu w potrójnym rękawku, z wcześniej niepublikowanymi odrzutami z sesji.
 • LP 1:

  Strona A: 
  1. Black Dog
  2. Rock And Roll
  3. The Battle OF Evermore
  4. Stairway To Heaven

  Strona B:
  5. Misty Mountain Hop
  6. Four Sticks
  7. Going To California
  8. When The Levee Breaks

  LP 2:

  Strona A:
  1. Black Dog – Basic Track With Guitar Overdubs
  2. Rock And Roll – Alternate Mix
  3. The Battle Of Evermore – Mandolin/Guitar Mix From Headley Grange
  4. Stairway To Heaven – Sunset Sound Mix

  Strona B:
  5. Misty Mountain Hop – Alternate Mix
  6. Four Sticks – Alternate Mix
  7. Going To California – Mandolin/Guitar Mix
  8. When The Levee Breaks – Alternate UK Mix

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Led Zeppelin IV (2 LP)" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.