Led Zeppelin IV (CD)

Led Zeppelin IV

Led Zeppelin IV (CD)

Led Zeppelin

Led Zeppelin

Chcesz kupić ten produkt, bo:

 • to jeden z najlepszych albumów rockowych wszech czasów
 • jesteś ciekaw, jak brzmi zremasterowana wersja płyty
 • krążek zawiera słynną balladę "Stairway To Heaven"

Kup na prezent
 • Reedycja płyty IV ukazała się 27 października 2014 roku, w Polsce dzięki Warner Music Poland. Dźwięk albumu został zremasterowany przez Jimmy'ego Page'a z oryginalnych taśm, jak to było w przypadku wydanych wcześniej wznowień pierwszych trzech płyt Led Zeppelin. Podobnie jak trzy pierwsze wydawnictwa, także reedycje płyty IV ukażą się w paru formatach, między innymi na pojedynczym CD, winylu, jako pliki cyfrowe, w specjalnym kolekcjonerskim boxie. Oraz, co dla fanów z pewnością będzie największą atrakcją, z dodatkowymi dyskami audio z nigdy wcześniej niepublikowanymi wersjami piosenek grupy!

  Album IV miał premierę w 1971 roku. Nie był zatytułowany, na okładce znalazły się cztery tajemnicze symbole, które później interpretowano na rozmaite sposoby. Tytuł IV wziął się stąd, że była to czwarta płyta w dorobku Led Zeppelin. To właśnie na niej znalazła się niesamowita ballada "Stairway To Heaven", uznawana wielokrotnie za piosenkę wszech czasów. A także takie klasyki jak "Rock And Roll", "Black Dog" czy "When The Levee Breaks". W samych Stanach Zjednoczonych krążek sprzedał się w oszałamiającym nakładzie, przekraczającym 23 mln egzemplarzy (na świecie ponad 37)! Do reedycji Jimmy Page dodał dodatkowy dysk audio, na którym znalazło się wszystkich osiem piosenek z albumu w dotąd niepublikowanych miksach lub wersjach! Oznacza to, że będzie można posłuchać "Schodów do nieba" w wersji dotąd niesłyszanej! W miksie z Sunset Sound Studio w Los Angeles.

  Przypomnijmy, że zespół Led Zeppelin powstał w 1968 roku. Tworzyli go John Bonham, John Paul Jones, Jimmy Page i Robert Plant. Grupa stała się legendą rocka i hard rocka, wzorem do naśladowania dla kolejnych pokoleń muzyków. Płyty Led Zeppelin rozeszły się w ponad 300 mln egzemplarzy. W 1995 roku zespół wprowadzono do Rock & Roll Hall Of Fame.

  Led Zeppelin po raz ostatni pojawili się na scenie w grudniu 2007 roku w londyńskiej O2 Arena, na koncercie ku czci Ahmeta Erteguna. Miejsce nieżyjącego Johna Bonhama zajął jego syn Jason. W styczniu 2014 roku Led Zeppelin zostali uhonorowani Grammy za dokumentujące wspomniany koncert wydawnictwo "Celebration Day".
 • 1. Black Dog
  2. Rock And Roll
  3. The Battle OF Evermore
  4. Stairway To Heaven
  5. Misty Mountain Hop
  6. Four Sticks
  7. Going To California
  8. When The Levee Breaks

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Led Zeppelin IV" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.