Led Zeppelin III (2LP) (2 Płyty Winylowe)

Led Zeppelin III (2LP)

Led Zeppelin III (2LP) (2 Płyty Winylowe)

Led Zeppelin

Oferta specjalna -29%

Led Zeppelin

Chcesz kupić ten produkt, bo:

 • chcesz posłuchać bardziej folkowego oblicza zespołu
 • jesteś ciekaw, jak brzmi zremasterowana wersja płyty
 • to wydanie z bonusowym krążkiem

Kup na prezent
 • Jesienią 2013 roku Jimmy Page zapowiedział wznowienia trzech pierwszych albumów Led Zeppelin. Legendarny muzyk słowa dotrzyma na początku czerwca 2014 roku, bo właśnie wtedy płyty "Led Zeppelin", "II" i "III" ponownie trafiły do sprzedaży. W nowym brzmieniu, z dodatkowymi utworami i w specjalnych wersjach!

  Osiągnąwszy światowy sukces pierwszymi dwoma krążkami, stylistycznie osadzonymi w bluesie i mocnym gitarowym rocku, Led Zeppelin postanowili nieco złagodzić oblicze. Zabieg okazał się zarówno zaskakujący, jak i genialny.

  Prezentowany w formie zremasterowanej album "III" ukazał się niespełna rok po premierze niesamowitej dwójki. Led Zeppelin byli wówczas niewyczerpaną kopalnią pomysłów i pracowali w niewiarygodnym tempie. Trzeci krążek był nieco mniej drapieżny, bardziej skłaniał się ku folkowi, muzyce akustycznej. Pewien wpływ na to miał wiejski domek w walijskim Bron-Yr-Aur, w którym muzycy pracowali. Wszyscy wspominali tę sesję niezwykle miło, a pamiątką po niej jest zamieszczona na "III" kompozycja "Bron-Y-Aur Stomp". Ale oczywiście Led Zeppelin nie zapomnieli, że są zespołem rockowym o bluesowym rodowodzie. Stąd na płycie takie evergreeny jak "Immigrant Song" oraz "Since I've Been Loving You", a także porywająca interpretacja tradycyjnej pieśni "Gallows Pole".

  Recenzje "III" początkowo nie były najlepsze. Krytykom nie podobał się skręt w stronę folkową. Dopiero po latach doceniono krążek jak jeden z najważniejszych w dorobku Led Zeppelin. Pokazujący wszechstronność zespołu. Jednak pomimo nienajlepszych recenzji materiał wylądował na szczytach list w USA i Wielkiej Brytanii, z czasem wielokrotnie pokrywając się platyną. Dziś jest pozycją obowiązkową dla każdego, kto mieni się być fanem muzyki rockowej. Inspiracją dla milionów muzyków na całym świecie.

  Przypomnijmy, że zespół Led Zeppelin powstał w 1968 roku. Tworzyli go John Bonham, John Paul Jones, Jimmy Page i Robert Plant. Grupa stała się legend rocka i hard rocka, wzorem do naśladowania dla kolejnych pokoleń muzyków. Płyty Led Zeppelin rozeszły się w ponad 300 mln egzemplarzy. W 1995 roku zespół wprowadzono do Rock & Roll Hall Of Fame.

  Deluxe Edition Vinyl (2LP) - zremasterowany album plus dodatkowy materiał audio na 180-gramowym winylu.
 • Nośnik LP 1, Strona 1
  1. Immigrant Song
  2. Friends
  3. Celebration Day
  4. Since I've Been Loving You
  5. Out On The Tiles


  Nośnik LP 1, Strona 2
  1. Gallows Pole
  2. Tangerine
  3. That's The Way
  4. Bron-Y-Aur Stomp
  5. Hats Off To (Roy) Harper


  Nośnik LP 2, Strona 1
  1. The Immigrant Song
  2. Friends
  3. Celebration Day
  4. Since I've Been Loving You


  Nośnik LP 2, Strona 2
  1. Bathroom Sound
  2. Gallows Pole
  3. That's The Way
  4. Jennings Farm Blues
  5. Keys To The Highway/Trouble In Mind

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Led Zeppelin III (2LP)" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.