Led Zeppelin I (CD)

Led Zeppelin I

Led Zeppelin I (CD)

Led Zeppelin

Oferta specjalna -13%

Led Zeppelin

Chcesz kupić ten produkt, bo:

 • chcesz posłuchać debiutanckiego albumu Zeppelinów
 • jesteś ciekaw, jak brzmi zremasterowana wersja płyty
 • lubisz hard rockowe riffy, mocno osadzone w bluesowej tradycji

 • Jesienią 2013 roku Jimmy Page zapowiedział wznowienia trzech pierwszych albumów Led Zeppelin. Legendarny muzyk słowa dotrzymał na początku czerwca 2014 roku, bo właśnie wtedy płyty "Led Zeppelin", "II" i "III" ponownie trafiły do sprzedaży. W nowym brzmieniu, z dodatkowymi utworami i w specjalnych wersjach!

  Oto jeden z najwspanialszych debiutów w historii rocka, jeśli nie w historii muzyki popularnej w ogóle. Zaledwie kilka miesięcy po powstaniu muzycy Led Zeppelin zarejestrowali dziewięć piosenek, które na zawsze zmieniły historię mocnego grania.

  Nagrania trwały niespełna miesiąc, sesja odbyła się pod koniec 1968 roku w londyńskich Olympic Studios. Za produkcję odpowiadał Jimmy Page, bardzo młody wówczas gitarzysta i kompozytor, ale z ogromnym doświadczeniem w pracy w studiu. Dzięki temu brzmienie "I" jest tak kapitalne i zachwyca po latach. W wersji zremasterowanej, jak na prezentowanym krążku, klasyki pokroju "Good Times, Bad Times", "Dazed And Confused", czy "Communication Breakdown", brzmią tak, że ciarki przechodzą po plecach. W zestawie Led Zeppelin zamieścili dwie nieswoje piosenki, covery utworów legendarnego bluesmana Willego Dixona.

  Debiut Led Zeppelin całkiem dobrze radził sobie w notowaniach po obu stronach Atlantyku, a do dziś sprzedał się w kilkudziesięciu milionach egzemplarzy na całym świecie. Krążek zaliczany jest do grona największych wydawnictw w historii rocka.

  Przypomnijmy, że zespół Led Zeppelin powstał w 1968 roku. Tworzyli go John Bonham, John Paul Jones, Jimmy Page i Robert Plant. Grupa stała się legend rocka i hard rocka, wzorem do naśladowania dla kolejnych pokoleń muzyków. Płyty Led Zeppelin rozeszły się w ponad 300 mln egzemplarzy. W 1995 roku zespół wprowadzono do Rock & Roll Hall Of Fame.
 • 1. Good Times Bad Times
  2. Babe I'm Gonna Leave You
  3. You Shook Me
  4. Dazed And Confused
  5. Your Time Is Gonna Come
  6. Black Mountain Side
  7. Communication Breakdown
  8. I Can't Quit You Baby
  9. How Many More Times

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Led Zeppelin I" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.