Led Zeppelin I (LP) (Płyta winylowa)

Led Zeppelin I (LP)

Led Zeppelin I (LP) (Płyta winylowa)

Led Zeppelin

Oferta specjalna -14%

Led Zeppelin

Chcesz kupić ten produkt, bo:

 • chcesz posłuchać debiutanckiego albumu Zeppelinów
 • jesteś ciekaw, jak brzmi zremasterowana wersja płyty
 • lubisz hard rockowe riffy, mocno osadzone w bluesowej tradycji

 • Jesienią 2013 roku Jimmy Page zapowiedział wznowienia trzech pierwszych albumów Led Zeppelin. Legendarny muzyk słowa dotrzymał na początku czerwca 2014 roku, bo właśnie wtedy płyty "Led Zeppelin", "II" i "III" ponownie trafiły do sprzedaży. W nowym brzmieniu, z dodatkowymi utworami i w specjalnych wersjach!

  Oto jeden z najwspanialszych debiutów w historii rocka, jeśli nie w historii muzyki popularnej w ogóle. Zaledwie kilka miesięcy po powstaniu muzycy Led Zeppelin zarejestrowali dziewięć piosenek, które na zawsze zmieniły historię mocnego grania.

  Nagrania trwały niespełna miesiąc, sesja odbyła się pod koniec 1968 roku w londyńskich Olympic Studios. Za produkcję odpowiadał Jimmy Page, bardzo młody wówczas gitarzysta i kompozytor, ale z ogromnym doświadczeniem w pracy w studiu. Dzięki temu brzmienie "I" jest tak kapitalne i zachwyca po latach. W wersji zremasterowanej, jak na prezentowanym krążku, klasyki pokroju "Good Times, Bad Times", "Dazed And Confused", czy "Communication Breakdown", brzmią tak, że ciarki przechodzą po plecach. W zestawie Led Zeppelin zamieścili dwie nieswoje piosenki, covery utworów legendarnego bluesmana Willego Dixona.

  Debiut Led Zeppelin całkiem dobrze radził sobie w notowaniach po obu stronach Atlantyku, a do dziś sprzedał się w kilkudziesięciu milionach egzemplarzy na całym świecie. Krążek zaliczany jest do grona największych wydawnictw w historii rocka.

  Przypomnijmy, że zespół Led Zeppelin powstał w 1968 roku. Tworzyli go John Bonham, John Paul Jones, Jimmy Page i Robert Plant. Grupa stała się legend rocka i hard rocka, wzorem do naśladowania dla kolejnych pokoleń muzyków. Płyty Led Zeppelin rozeszły się w ponad 300 mln egzemplarzy. W 1995 roku zespół wprowadzono do Rock & Roll Hall Of Fame.

 • Strona A:

  1. Good Times Bad Times
  2. Babe I'm Gonna Leave You
  3. You Shook Me
  4. Dazed And Confused

  Strona B:

  1. Your Time Is Gonna Come
  2. Black Mountain Side
  3. Communication Breakdown
  4. I Can't Quit You Baby
  5. How Many More Times

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Led Zeppelin I (LP)" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.