Led Zeppelin I (Super Deluxe Boxed Set) (Super Deluxe Boxed Set)

Led Zeppelin I (Super Deluxe Boxed Set)

Led Zeppelin I (Super Deluxe Boxed Set) (Super Deluxe Boxed Set)

Led Zeppelin

Oferta specjalna -13%

Led Zeppelin

Chcesz kupić ten produkt, bo:

  • chcesz posłuchać debiutanckiego albumu Zeppelinów
  • jesteś ciekaw, jak brzmi zremasterowana wersja płyty
  • chcesz mieć w swojej kolekcji wyjątkowe wydanie

Kup na prezent
Jesienią 2013 roku Jimmy Page zapowiedział wznowienia trzech pierwszych albumów Led Zeppelin. Legendarny muzyk słowa dotrzyma na początku czerwca 2014 roku, bo właśnie wtedy płyty "Led Zeppelin", "II" i "III" ponownie trafią do sprzedaży. W nowym brzmieniu, z dodatkowymi utworami i w specjalnych wersjach!

Oto jeden z najwspanialszych debiutów w historii rocka, jeśli nie w historii muzyki popularnej w ogóle. Zaledwie kilka miesięcy po powstaniu muzycy Led Zeppelin zarejestrowali dziewięć piosenek, które na zawsze zmieniły historię mocnego grania.

Nagrania trwały niespełna miesiąc, sesja odbyła się pod koniec 1968 roku w londyńskich Olympic Studios. Za produkcję odpowiadał Jimmy Page, bardzo młody wówczas gitarzysta i kompozytor, ale z ogromnym doświadczeniem w pracy w studiu. Dzięki temu brzmienie "I" jest tak kapitalne i zachwyca po latach. W wersji zremasterowanej, jak na prezentowanym krążku, klasyki pokroju "Good Times, Bad Times", "Dazed And Confused", czy "Communication Breakdown", brzmią tak, że ciarki przechodzą po plecach. W zestawie Led Zeppelin zamieścili dwie nieswoje piosenki, covery utworów legendarnego bluesmana Willego Dixona.

Debiut Led Zeppelin całkiem dobrze radził sobie w notowaniach po obu stronach Atlantyku, a do dziś sprzedał się w kilkudziesięciu milionach egzemplarzy na całym świecie. Krążek zaliczany jest do grona największych wydawnictw w historii rocka.

Do "Led Zeppelin" Page dodał koncert grupy z paryskiej "Olympii", z 10 października 1969 roku, podczas którego fenomenalnie wykonała ona dziewięć kompozycji, wykazując się wielkim talentem improwizacyjnym w paru z nich.

Przypomnijmy, że zespół Led Zeppelin powstał w 1968 roku. Tworzyli go John Bonham, John Paul Jones, Jimmy Page i Robert Plant. Grupa stała się legend rocka i hard rocka, wzorem do naśladowania dla kolejnych pokoleń muzyków. Płyty Led Zeppelin rozeszły się w ponad 300 mln egzemplarzy. W 1995 roku zespół wprowadzono do Rock & Roll Hall Of Fame.

Super Deluxe Boxed Set - a w nim:

-zremasterowany album na CD zapakowany jako replika winyla.

-dodatkowy dysk audio w kartonowej kopercie.

-zremasterowany album na 180-gramowym winylu w kopercie będącej repliką tej z pierwszej edycji.

-dodatkowym materiał audio na 180-gramowym winylu.

-Karta z kodem do ściągnięcia utworów w formacie high-definition audio, 96kHz/24 bit. (numery live zmiksowane w 48kHz/24 bit).

-70-stronicowa książka w twardej oprawie, z wieloma rzadkimi lub wcześniej niepublikowanymi zdjęciami oraz innymi pamiątkami.

-wysokiej jakości wydruk oryginalnej okładki; pierwszych 30 tys. będzie ręcznie numerowanych.

-wznowienie albumu "Led Zeppelin" będzie też zawierać replikę oryginalnych materiałów promocyjnych wytwórni Atlantic.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Led Zeppelin I (Super Deluxe Boxed Set)" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.