Le Voyage Dans La Lune (CD)

Le Voyage Dans La Lune

Le Voyage Dans La Lune (CD)

AIR

AIR

Chcesz kupić ten produkt, bo:

 • szukasz muzyki na spokojny wieczór
 • chcesz posłuchać albumu, inspirowanego jednym z pierwszych filmów science-fiction
 • urzekły Cię wcześniejsze dzieła zespołu

Kup na prezent
 • Ścieżka dźwiękowa do kolorowej odrestaurowanej w 2011 roku wersji filmu „Le Voyage Dans La Lune’ („Podróż na Księżyc”), jednego z najważniejszych dzieł w historii kina.

  Le Voyage Dans La Lune’ („Podróż na Księżyc”) to legendarny czarno-biały film niemy uznanego francuskiego reżysera Georges’a Méliès. Ten opublikowany w 1902 roku 14-minutowy obraz jest powszechnie uważany za jedno z najważniejszych dzieł w historii kina, a przy tym pierwszy film z gatunku science fiction. Taśmy filmowe zostały odrestaurowane w 2010 a zespół AIR czyli Nicolas Godin i Jean-Benoit Duncke, otrzymał propozycję skomponowania ścieżki dźwiękowej; propozycję niezwykle zaszczytną dla francuskiego duetu, zważywszy na poczesne miejsce „Podróży na Księżyc” we francuskim kanonie filmowym. Film w wersji kolorowej i z muzyką AIR miał premierę 11 maja 2011 roku w Cannes i spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem.

  Zainspirowani pracą nad owym krótkim metrażem muzycy AIR postanowili rozwinąć powstałe kompozycje w pełnometrażowy album. Oryginalne tematy ze ścieżki dźwiękowej zyskały nowe, nieszablonowe brzmienia, na płycie pojawiają się także partie wokalne Au Revoir Simone i Victorii Legrand (Beach House).
 • 1. Astronomic Club
  2. Seven Stars
  3. Retour sur terre
  4. Parade
  5. Moon Fever
  6. Sonic Armada
  7. Who Am I Know?
  8. Décollage
  9. Cosmic Trip
  10. Homme lune
  11. Lava

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Le Voyage Dans La Lune" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.