Latarnik (MP3)

Latarnik
Bajka dla dzieci

Nowela Henryka Sienkiewicza, która wielu odbiorcom znana jest jako lektura z czasów szkolnych.

Zachęcamy jednak do sięgnięcia po nagranie w interpretacji Leszka Piskorza i wysłuchanie tej pięknej, wzruszającej i ponadczasowej historii ponownie.

„Latarnik” to utwór, który Henryk Sienkiewicz stworzył poza granicami kraju, w okresie, gdy oficjalnie Polska nie istniała. To wynik zarówno tęsknoty za ojczyzną, jak i próba zwrócenia uwagi na fakt, że pomimo braku formalnych granic i rządów, można być patriotą i nosić ukochany kraj w sercu.

Nie wszyscy słuchacze wiedzą, że „Latarnik” to opowieść na motywach prawdziwych wydarzeń, które miały miejsce w Stanach Zjednoczonych, gdzie Sienkiewicz napisał ten utwór i skąd przesłał go do druku.

Wzruszająca historia, po która warto sięgnąć, aby odświeżyć sobie twórczy dorobek autora i jeszcze raz posłuchać tekstu noweli, która przez znawców tematu uznana została przez jedną z najlepszych w historii polskiej literatury.

Warto także zwrócić uwagę na inne utwory Henryka Sienkiewicza w wersji audio. Do tej pory wydano zarówno obszerne powieści takie jak „Krzyżacy”, „Quo vadis” czy wszystkie części „Trylogii”, jak i krótkie formy.OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Latarnik" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.