Latarnia umarłych (Okładka miękka)

Latarnia umarłych
Średniowiecze. W jednym z warownych zamków wybudowanych przez setki budowniczych rodzi się mały chłopiec, który po latach wstępuje do sali tronowej, by przyjąć koronę. Król całej Skandynawii, którego w Europie drżącym głosem nazywa się Cesarzem Północy.


Listopad, 1941. Do końca wojny pozostało jeszcze kilka lat. W jeden z naprawdę mroźnych, po mimo jesieni, dni dochodzi do eksplozji tak silnej, że fala uderzeniowa kładzie okoliczne drzewa, a szyby w oknach domostw rozsianych po całym miasteczku pękają niczym cienka tafla lodu. Wybuch słychać było podobno nawet w okolicznych wsiach, a w jednej ze starych kaplic zarywa się posadzka…

80 lat później. Do redakcji jednej z nadmorskich gazet codziennych przychodzi list napisany ręką starego człowieka. Przesyłka trafia do Pauliny Weber, która początkowo uznaje starca za wariata, a jego wiadomości za wytwór demencji. Na biurku dziennikarki ląduje jednak coraz więcej listów, w których nieprawdopodobne wspomnienia mieszają się z fikcją i koszmarem wojennej przeszłości, by wreszcie ostatni z nich odkrył przed dziewczyną tajemnicę zwłok zakopanych w piwnicy staruszka.

Mroczne i dawno ukryte tajemnice Pomorza mogą ujrzeć światło dzienne. Troje młodych ludzi - Paulina, Igor i Johann, w rok po wydarzeniach znanych z "Sedinum - Wiadomość z podziemi", znów wplątani zostają w sensacyjne śledztwo. Tym razem jednak dotyczy ono morderstwa, a dokumenty i wspomnienia piszącego do redakcji starca powoli odkrywają przed bohaterami sekret tego, co wydarzyło się niemal osiem dekad temu. "Latarnia umarłych" to kolejna powieść Leszka Hermana - mistrza sensacji, który doskonale buduje napięcie i wciąga w skomplikowaną fabułę już od pierwszych stron.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Latarnia umarłych" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.