JAROCIN LIVE 2014 (CD+DVD) (CD+DVD)

JAROCIN LIVE 2014 (CD+DVD)

JAROCIN LIVE 2014 (CD+DVD) (CD+DVD)

Nowe Sytuacje

Nowe Sytuacje

Chcesz kupić ten produkt, bo:

 • jesteś fanem Republiki
 • chcesz przekonać się, jak z kultowym repertuarem poradzili sobie zaproszeni wokaliści
 • pamiętasz niesamowity klimat koncertów Nowych Sytuacji

 • W 2013 roku minęło 30 lat od ukazania się legendarnej płyty zespołu Republika Nowe Sytuacje. Debiutancki album z 1983 roku odniósł gigantyczny sukces i odcisnął wyraźne piętno na polskiej muzyce rockowej. Umieszczone na nim utwory "Arktyka", "Śmierć w bikini", "Halucynacje" czy "Znak równości" momentalnie stały się pokoleniowymi hymnami, nie tracąc przy tym ani trochę na świeżości.

  Dzięki przemyślanemu, jednorodnemu wizerunkowi (słynne czarno-białe pasy), nowoczesnej, oryginalnej muzyce oraz orwellowskim tekstom Grzegorza Ciechowskiego, zespół zaistniał na wiele lat w świadomości odbiorców. Stworzona wówczas konwencja, łącząca ascetyczną formę wyrazu z przejmującymi tekstami do dziś elektryzuje. Byli muzycy zespołu Republika postanowili przypomnieć tę płytę publiczności na Koncercie Pamięci Grzegorza Ciechowskiego w toruńskim klubie Od Nowa w grudniu 2013 roku.

  Poza Sławomirem Ciesielskim, Zbigniewem Krzywańskim i Leszkiem Biolikiem wystąpili: Bartłomiej Gasiul (fortepian) oraz wokaliści Piotr Rogucki, Tymon Tymański i Jacek "Budyń" Szymkiewicz, który zagrał również partie na flecie. Zbigniew Krzywański o projekcie Nowe Sytuacje: W związku z entuzjastycznym przyjęciem koncertu postanowiliśmy przypomnieć tę płytę szerszej publiczności (wzorując się na działaniach Petera Hooka and the Light, odtwarzającego po kolei płyty Joy Division).

  Nie jest to reaktywacja zespołu Republika a jedynie jedno-sezonowe spotkanie po to, aby zaprezentować i przypomnieć tę płytę szczególnie młodej publiczności, która Republikę pamięta jedynie z piosenek takich jak Mamona czy Odchodząc, a nie z koncertów.

  Koncertowe wykonanie albumu Nowe Sytuacje obejmuje odtworzenie wszystkich piosenek z płyty "od deski do deski" w oryginalnych aranżacjach i w taki sposób, w jaki Republika grała w latach 80-tych.
 • Nośnik DVD
  1. Nowe Sytuacje
  2. System Nerwowy
  3. Prąd
  4. Arktyka
  5. Śmierć w Bikini
  6. Będzie Plan
  7. Mój Imperializm
  8. Halucynacje
  9. Znak "="
  10. My Lunatycy
  11. Moja Krew
  12. Making of:


  Nośnik CD
  1. Nowe Sytuacje
  2. System Nerwowy
  3. Prąd
  4. Arktyka
  5. Śmierć w Bikini
  6. Będzie Plan
  7. Mój Imperializm
  8. Halucynacje
  9. Znak "="
  10. My Lunatycy
  11. Moja Krew

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"JAROCIN LIVE 2014 (CD+DVD)" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.