Labirynt duchów (Okładka miękka)

Labirynt duchów

Labirynt duchów (Okładka miękka)

Oferta specjalna -30%
Kup na prezent
Carlos Ruiz Zafón zaprasza czytelników na ostatnie spotkaniem z tajemniczym Cmentarzem Zapomnianych Książek – niezwykła intryga połączy nowych, jak i tych dobrze znanych czytelnikom, bohaterów książek pisarza, który w mistrzowski sposób potrafi zaczarować Barcelonę połowy XX wieku. Powieść, na którą czekały miliony czytelników na całym świecie, jest już w zasięgu ręki i nie pozwoli oderwać się od lektury nawet na chwilę – jest to mistrzowskie zakończenie rozpoczętej ponad 15 lat temu opowieści!

Fabuła przenosi czytelników do lat pięćdziesiątych – mrocznego czasu reżimu generała Franco. Główną bohaterką „Labiryntu duchów” jest Alicja Gris – piękna, bystra, inteligentna i bezwzględna agentka, która pewnego dnia otrzymuje ściśle tajne zadanie: ma jak najszybciej odnaleźć zaginionego ministra kultury, Mauricia Vallsa. W poszukiwaniach będzie jej towarzyszył kapitan Vargas. Sprawa zdaje się mieć związek z mroczną przeszłością ministra – przed laty był bowiem dyrektorem owianego złą sławą więzienia Montjuic. Jednak gdy w ręce agentki trafia należący do Vallsa egzemplarz siódmego tomu serii pod tytułem „Labirynt duchów”, poszukiwania obierają nowy, niespodziewany kierunek – Alicja Gris trafia do znanej czytelnikom rodzinnej księgarni „Sempere & Synowie”, a nad powieścią zaczyna unosić się duch Cmentarza Zapomnianych Książek. Od tej pory za każdym rogiem czają się tajemnice, zjawy z przeszłości, mroczne wspomnienia oraz niebezpieczeństwo, które przez wiele lat czekało, aby w końcu dać o sobie znać.

Carlos Ruiz Zafón powoli dodaje do snutej opowieści kolejne wątki, odsłaniając przed czytelnikami piętrzącą się na przestrzeni lat intrygę, która zaczyna górować i rzucać cień na główną bohaterkę i jej bliskich – okaże się bowiem, że grozi im śmiertelne niebezpieczeństwo. W powieści powracają również „duchy” znane z poprzednich książek – pisarz zaprasza na ponowne spotkanie między innymi z Julianem Caraxem, rodziną Sempere oraz Davidem Martinem, które pozwoli domknąć niezakończone wątki „Cienia wiatru”, „Gry anioła” oraz „Więźnia nieba”. „Labirynt duchów” to prawie dziewięćset stron fascynującej podróży do świata mrocznej przeszłości, w którym realizm splata się z baśnią, a wątki obyczajowe i romantyczne przecina krwawa, brutalna intryga, w której próbują odnaleźć się wyraziści, naszkicowani pięknym, poetyckim językiem bohaterowie.

Jaki będzie finał cyklu „Cmentarz Zapomnianych Książek”? Carlos Ruiz Zafón stopniowo, z właściwym sobie literackim wdziękiem, odsłania przez czytelnikami przeszłość uwielbianych od lat, a także tych nowych, bohaterów oraz kolejne warstwy zawiłej intrygi, nad którą, jak zwykle, unosi się duch literatury. „Labirynt duchów” jest książką, którą doceni zarówno wielbiciel prozy pisarza, który od lat czekał na zakończenie tej wielotomowej opowieści, jak i czytelnik, który ma dopiero pierwszą styczność z autorem – dla niego będzie to zaledwie początek podróży po niezwykłym świecie Carlosa Ruiza Zafóna.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Labirynt duchów " wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.