Kwiat pustyni (MP3)

Kwiat pustyni
Audiobook, którego literackim pierwowzorem jest przetłumaczona na wiele języków, a niedawno również sfilmowana autobiografia modelki Waris Dirie.

Niezwykła historia urodzonej w Somalii, pochodzącej z plemienia nomadów dziewczyny, która zdesperowana, po obrzezaniu, gwałcie i próbie wydania ją za mąż za starca, gdy miała 13 lat, uciekła nocą i podróżowała w ekstremalnych warunkach przez pustynię. Przez kilka lat nikomu nie potrafiła opowiedzieć swojej historii. Trafiła do Mogadiszu, stamtąd do Londynu, a w końcu do Nowego Jorku, na wybiegi największych domów mody, w szeregi najpiękniejszych kobiet świata.

Audiobook opowiada o trudnych przeżyciach Waris, której imię oznacza tytułowy kwiat pustyni, jej zmaganiu z samą sobą i walce o propagowanie wiedzy o okrutnym traktowaniu dziewcząt i kobiet w świecie, z którego pochodzi Dirie. Zwraca uwagę, że jej udało się uciec, ale wiele dziewcząt nie przeżywa powikłań po wykonywanym w fatalnych warunkach, zupełnie niepotrzebnym zabiegu obrzezania. Trudna, momentami brutalnie prawdziwa historia o kobiecie, która przemierzyła świat i przezwyciężyła wstyd w imię pomocy tym, o których niewielu wiedziało, a niemal nikt nie chciał się upomnieć.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Kwiat pustyni" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.