Księżniczka na ziarnku grochu (MP3)

Księżniczka na ziarnku grochu
Tekst według bajki J. Ch. Andersena.

Wszyscy dobrze znają baśń Hansa Christiana Andersena o biednej księżniczce, która nie mogła się wyspać. Ale nie wszyscy wiedzą, a być może wiedzieli, ale zapomnieli, że autorem jednej z adaptacji jest sam Jan Brzechwa. Prezentowany audiobook to klasyczne słuchowisko sprzed kilkudziesięciu lat, którego słuchały miliony polskich dzieci i którym niezmiennie zachwycają się kolejne pokolenia małych słuchaczy.

Piękny tekst, specjalnie przygotowana muzyka i najwyższa artystyczna jakość, jaką gwarantują aktorzy odtwarzający główne role – między innymi Anna Skaros, Tadeusz Bartosik i Bogumił Kłodkowski.

To nagranie, które wielu z nas pamięta z własnego dzieciństwa. Dziś, w niezmienionej formie, ale nowym formacie trafia do naszych rąk. Z pewnością na nowo zachwyci starszych słuchaczy, sprawiając, ze zakręci im się w oku łezka, a najmłodszych odbiorców wprowadzi do magicznego świata opowieści. Jeśli tej podróży będą towarzyszyć panowie Andersen i Brzechwa – znakomita zabawa gwarantowana.

Fanom klasycznych słuchowisk polecamy również „Kota w butach”, „Jasia i Małgosię”, „Kopciuszka” i „Czerwonego Kapturka”. Zostały wznowione po wielu ltach i dostępne są jako audiobooki.


Obsada:

Anna Skaros (Księżniczka Pirlipatka)

Krzysztof Machowski (Książę)

Tadeusz Bartosik (Król)

Barbara Krafftówna (Królowa)

Andrzej Stockinger (Ochmistrz)

Bogumił Kłodkowski (Paź)

Zygmunt Apostoł (Błazen)

Muzyka - Mieczysław Janicz

Dyrygent - Mieczysław Janicz

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Księżniczka na ziarnku grochu" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.