Księga przychodów i rozchodów. Wszystko, co musisz wiedzieć o rozliczaniu działalności gospodarczej (Okładka miękka)

Księga przychodów i rozchodów. Wszystko, co musisz wiedzieć o rozliczaniu działalności gospodarczej

Księga przychodów i rozchodów. Wszystko, co musisz wiedzieć o rozliczaniu działalności gospodarczej (Okładka miękka)

Oferta specjalna -20%

Kup na prezent
Wszystko, co chcesz wiedzieć o KPiR, ale nie masz kogo zapytać

Dla kogo jest KPiR?
Dlaczego warto wybrać ten sposób rozliczeń?
Jak rozliczać się przy użyciu Księgi?

Najważniejsza księga w Twojej firmie!

Słowo się rzekło, działalność zarejestrowana, nowa firma otwiera swoje podwoje. Gratulacje! Mam tylko jedno krótkie, aczkolwiek ważne pytanie – w jaki sposób zamierzasz dzielić się ze społeczeństwem swoimi dochodami? Innymi słowy, przedsiębiorco, jaką formę płacenia podatków wybierasz? Polskie prawo podatkowe oferuje Ci kilka możliwości. Jedną z nich jest Podatkowa Księga Przychodów i Rozchodów (w skrócie KPiR). Nietrudna w rozliczaniu, tania i co za tym idzie, bardzo popularna. Wystarczy nieco się z nią oswoić i już można zacząć rozliczać się samodzielnie.

KPiR to właściwa forma rozliczeń dla niemal każdego typu firmy - tak dla jednoosobowej działalności gospodarczej, jak i spółki cywilnej, bądź partnerskiej. Ograniczeniem jest jedynie kwota, jaką będziemy rozliczać. Jeśli prognozujesz, że roczne przychody netto Twojej firmy przekroczą 1 200 000 euro, nie wybieraj tego sposobu dokumentowania przychodów i wydatków. W każdym innym przypadku rozważ założenie Księgi. Tym bardziej, że w Twoje ręce trafia właśnie podręcznik, który przygotuje Cię do jej prowadzenia.

OCEŃ JAKO PIERWSZY!

"Księga przychodów i rozchodów. Wszystko, co musisz wiedzieć o rozliczaniu działalności gospodarczej" wciąż czeka na pierwszą opinię.
Napisz co sądzisz o tym produkcie.